آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب آفتاب زندگانی – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب آفتاب زندگانی (شناخت حضرت مهدی علیه السلام)

کتاب آفتاب زندگانی شامل پانزده درس کوتاه و مختصر که هر درس با آیه ای از قرآن کریم آغاز می شود و به یک جنبه از شناخت حضرت مهدی علیه السلام می پردازد. در ضمن هر درس آیات و روایات و احادیثی از شیعه و سنی بیان می شود که به فهم معانی کمک می کند و هر درس با دعایی در حق آن حضرت پایان می یابد. در انتهای هر درس خلاصه ای از نکات بیان شده و سپس سؤالاتی برای خواننده محترم ارائه شده است.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب آفتاب زندگانی
نویسنده: دكتر محمد هادی قندهاری
ناشر: رادنگار


کتاب آفتاب زندگانی


بخشی از کتاب آفتاب زندگانی

در برخی احادیث منتظر ظهور به جنگاوری که در رکاب رسول خدا صلی الله علیه و آله شهید شده تشبیه شده است. چنین کسی همانند آنان که درخیمه گاه امام به سر می برند و با دشمنان آن حضرت می جنگند معرفی شده است.

اما انتظار چیست که چنین مقام بلندی برای آن در نظر گرفته شده است؟ انتظار چیزی جز چشم به راهی برای برپایی حق و رسیدن دولت شکوهمند آن بزرگ و بی قراری در دیدار آن عزیز نیست. آیا اتفاق افتاده است که شما منتظر آمدن دوست عزیزی باشید؟ در آن لحظات چه می کنید؟ مگر نه این است که به اطراف می نگرید، پیوسته به ساعت نگاه می کنید، ذکر می گویید و نذر می کنید؟ خلاصه این که قرار ندارید. این همان انتظار است. برای ظهور امام غایب باید این گونه بود.

بدیهی است که چنین انتظاری ثمره معرفت به مقام آن حضرت و محبت نسبت به ایشان است. این گونه انتظار اثری جز دعا، ثمری جز خودسازی و بازتابی جز آمادگی نخواهد داشت.

برای مشاهده و مطالعه کتاب آفتاب زندگانی به PDF مراجعه کنید.

[googlepdf url=”https://khedmatgozaran.com/wp-content/uploads/2021/03/book_aftab_zendegani.pdf”  width=”100%” height=”600″]


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا