آثار گرافیکی نیمه شعبانبزرگسالبنر ، طرح گرافیکی و اینفوگرافی نیمه شعبانمتنیمخاطبیننوع محتوانیمه شعبان

تابلو مصور طرح دوست (نیمه شعبان ٩٧)

تابلو مصور طرح دوست ( اُنس، الفت و دوستی با امام عصر علیه السلام )

تابلو مصور طرح دوست شامل 7 تابلو با متن های زیبا در مورد اُنس، الفت و دوستی با امام عصر علیه السلام مطالبی را بیان کرده است که شما گرامیان می توانید از آنها در مکان های مختلف برای تبلیغ یاد و نام امام زمان علیه السلام استفاده نمایید.

برای خرید نمایشگاه تابلو مصور نیمه شعبان 1397 نسخه 6 با موضوع امام زمان علیه السلام بهترین دوست کلیک نمایید. برای خرید تابلو مصور مستعمل نیمه شعبان نسخه 3 طرح بهترین دوست با 7 تابلو کلیک نمایید.

برای مشاهده تابلو مصور طرح دوست (نیمه شعبان ٩٧) به صورت فایل pdf کلیک نمایید.


تابلوی اول تابلو مصور طرح دوست – بیگانه اگر وفا كند خویش من است!

یكی از ترس های بزرگ بشر، ترس از تنهاییه. دلیلش هم اینه كه ما موجودی اجتماعی هستیم. برای همینه كه به ما انسان میگن. یعنی مخلوقی كه دوست داره با دیگران اُنس داشته باشه.

وقتی ما با كسی صمیمی میشیم و بینمون اُنس و اُلفت برقرار میشه، احساس آرامش و شادی بهمون دست میده. چون بخشی از نیاز روحیمون به این شكل برطرف میشه. بعد از خانواده نزدیكترین افراد به ما دوستانمون هستند، یعنی كسانی كه به دلایل مختلف، مثل اشتراكات فكری و فرهنگی بین اونها و ما پیوندی عمیق برقرار شده.

در بعضی از موارد هم شاهد دوستیهایی هستیم كه عمیقتر از پیوند خونی و خانوادگیه و یك آدم غریبه به خاطر اُنس و اُلفتی كه بین ما و اون برقرار شده از خانواده مون هم بهمون نزدیكتر میشه و جای همدم، مشاور و مَحرَم اسرارمون رو پر میكنه. به قول معروف بیگانه اگر وفا كند خویش من است. روایت پایانی رو در آخر می توان خواند.


تابلوی دوم تابلو مصور طرح دوست – پسر نوح نباش

آدمها تحت تأثیر دوستانشون دچار تغییرات فراوانی میشن. برای همینه كه میگن اگر میخوای كسی رو بشناسی از روی دوستاش بشناس. در مورد اثرگذاری دوست و همنشین عبارتی بین ما مرسومه كه وقتی از آدمهای شكست خورده دلیل شكستشون رو میپرسیم میگن: زغال خوب و … (از مردم میپرسد تا در جوابش بگویند: رفیق بد)

همچنین در نقالهای تاریخی در وصف اثر همنشینی اومده كه: پسر نوح با بدان بنشست، خاندان نبوتش گُم شد. سگ اصحاف كهف روزی چند، پی نیكان گرفت و آدم شد.

در اهمیت دوستی و همنشینی مولا امیرالمؤمنین علی علیهالسلام میفرمایند: همنشین خوب نعمت و همنشین بد، بلا و مصیبت است. (شرح آقا جمال خوانسارى بر غرر الحكم و درر الكلم ج٣ ،ص ٣٥٦ ، ح ٤٧١٩ و ٤٧٢٠) و این نعمت هم در دنیاست و هم در آخرت چون حضرت در عبارتی دیگه میفرمایند: هركسى گروهى را دوست بدارد، با آنان محشور مىگردد. (غرر الحكم، ح ٢٧٠٣ ) و این نشون دهنده اهمیت و اثر دوستیه كه اثرش تا قیامت هم باقی میمونه.


تابلوی سوم تابلو مصور طرح دوست – دوست خوب سیری چند؟

خوب تا اینجا فهمیدیم كه: یك: ما نیاز به دوست داریم؛ دو: دوست ما میتونه سرنوشت و مسیر زندگی ما رو تغییر بده و به عنوان یك نعمت و یا بلا در زندگی ما باشه؛ سه: علاوه بر آثار دنیوی، در آخرت هم ما با دوستانمون محشور میشیم. اما تا به حال از خودتون پرسیدید كه دوست خوب چه ویژگیهایی داره؟ اگر اجازه بدید به بخشی از ویژگیهای دوست خوب اشاره میكنم.

از حدیث امام مجتبی علیه السلام به موارد ١ و ٣ و ٩ و ١٠ اشاره می كنیم: كسی است كه هرگاه با او همنشین شدی مایه ی آراستگی تو باشد. هرگاه از او یاری خواستی كمكت كند، اگر چیزی از او خواستی به تو بدهد، اگر تو ساكت بودی او آغاز كند و مشكلت را برطرف سازد


تابلوی چهارم تابلو مصور طرح دوست – یك لحظه بیداری یك عمر شادمانی

این جمله رو بارها شنیدیم كه یك زمان غافل شدم صد سال راهم دور شد؛ انتخاب یك دوست اشتباه می تونی مسیر زندگی ما به قهقرا ببره و همینطور انتخاب یك دوست خوب می تونی باعث خوشبختی ما بشه. راستی كه گاهی یك لحظه غفلت مساوی با یك عمر پشیمانی است و یك لحظه بیداری مساوی با یك عمر شادمانی است.


تابلوی پنجم تابلو مصور طرح دوست – دوستی كه دومی ندارد

هر كدوم از ما به فراخور تجربیات و سن و سالمون دوستان متفاوتی داشتیم. اما شاید تا به حال همراهی با مهربانترین دوست عالم رو كمتر تجربه كرده باشیم. دوستی كه: عزیزترین بندهی خداست.

دوستی كه از همه ی آدمهای دنیا صادقتره و همیشه ظاهر و باطنش یكیه. دوستی كه غم ما غم اونه، درد ما درد اونها و چه شبها كه از غصه ی رنج ما خواب به چشمهاش نیومده.

دوستی كه از همهی رئیس ها مقامش بالاتره و از هر ثروتمندی دارای اش بیشتره، اما هیچ وقت به دید حقارت به ما نگاه نكرده و همه ی دارایی كه خدا بهش داده رو برای ما خرج میكنه و هیچ وقت، هیچ چیزی رو ازمون دریغ نمیكنه؛ مگر اینكه چیزی كه میخوایم به صلاحمون نباشه. این دوست ما از لحظه ی تولد همراهمون بوده و تا زمان مرگ همراهمون هست؛ و هیچ وقت توی شادی و گرفتاریها تنهامون نمیذاره؛ مگر اینكه ما اون رو تنها بذاریم و رهاش كنیم. دوستی كه:

هرگاه با او همنشین بشویم مایه ی آراستگی ماست
هرگاه از او یاری بخواهیم كمكمون می كنه
اگر چیزی از او بخواهیم به ما می دهد
اگر ساكت باشیم او آغاز می كنه و مشكلمون را برطرف می كنه


تابلوی ششم تابلو مصور طرح دوست – با احترام تقدیم به شما (روی تابلو آینه نصب شده است)

این روزها، ایام تولد مهربانترین دوست ماست. عزیزترین و والاترین دوست ما؛ كسی كه اگر با اون همراه بشیم مسیر زندگیمون تغییر میكنه و در دنیا و آخرت سعادتمند میشیم. این روزها بهترین زمانه برای اینكه فارغ از كارهایی كه تا قبل از این با دل دوست مهربونمون كردیم، دوباره به سراغش بریم. دوباره بهش دست دوستی بدیم.

بهش بگیم كه دوستش داریم و میدونیم كه اون هم خیلی دوستمون داره. بیاید این روزها كه روزهای جشن تولده مهربانترین دوست دنیاست؛ ما هم براش یك كادو ببریم به رسم دوستی. و بهترین كادو برای اون چیز نیست جز خود ما.

بیاید خودمون رو از گناهان پاك كنیم، با خوبیها آراسته و تزئیین كنیم و بعد وجودمون، قلبمون و محبتمون رو برای همیشه بهش هدیه بدیم و بهش بگیم مهدی جان، مولای من، بهترین دوست من، قلب من و مهر و محبت من برای همیشه، تا پایان عمر و حتی در آن دنیا از آن تو؛ دستم را به رسم دوستی بگیر و رهایم نكن، ای مهربانترین دوست دنیا. ای بزرگترین نعمت خدا برای من.


تابلوی هفتم تابلو مصور طرح دوست – دوستی با مهدی علیه السلام یك طرفه نیست.

این را هم بدانیم كه دوستی با امام زمان علیه السلام یكطرفه نیست خود اون حضرت به شیخ مفید فرمودند كه: إِنَّا غَيْرُ مُهمِلِینَ لِمُرَاعَاتِ ُكم َو لَا نَاسِینَ لِذِكْرِكُم وَ لَو لَا ذَلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ اللَّأوَاءُ وَ اصطَلَمَكُمُ الْأَعدَاءُ  همانا، ما از رعایت حـال شما كوتاهى نمى كنیم و شما را از یاد نمى بریم، چه، در غیر این صورت سختیها و گرفتاریها برشما فرو مى آیدو دشمنان شما را ریشه كن كرده و از بین مى برند. (احتجاج، ج٢ ،ص٤٩٧؛ بحارالانوار، ج٥٣ ،ص١٧٥)

آره امام زمان علیه السلام همیشه به یاد ما هستند و چه بسا مصیبت هایی كه به خاطر دعای ایشان از ما بر طرف می شود: هزار بار فتادم ز پای و از در لطف تو دست من بگرفتی و كار سامان یافت چه دردها كه ندانستم و دوا كردی چه غصه ها كه ز احسان دوست پایان یافت

در مقابل این دوست مهربان و در روز میلادش هر كدام از ما می توانیم تصمیم بگیریم كه برای بزرگداشت میلاد او كاری كنیم. (راوی افراد را به انتخاب كارها در پوستر راهكار تشویق می كند)


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا