معرفی کتاب فاطمیهآثار نوشتاری و اجرایی فاطمیهبزرگسالفاطمیهمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب کشتی پهلو گرفته – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب کشتی پهلو گرفته (بیان وقایع تاریخی پس از رحلت رسول اکرم صلی الله علیه و آله)

کتاب کشتی پهلو گرفته ، در 14 فصل به بیان وقایع تاریخی پس از رحلت رسول اکرم صلی الله علیه و آله به زبان شاهدان آن در سایه پیوستگی وقایع پرداخته است. کتاب، غم مصائب فاطمه سلام الله علیها در نگاه اهل بیتش، پس از روزهای سخت و شیرین حضور رسول خدا صلی الله علیه و آله، از قبل از ولادت تا ازدواج آسمانی را نقل می نماید تا آنجا که نویسنده جریان کتاب را از تصویر چنان روزگاری ناتوان دانسته و بیان می دارد: هیچکس آیا توانسته است غم فاطمه سلام الله علیها را در سوگ پدر به تصویر بکشد، جز ناله های بیت الاحزان فاطمه؟

در اندوه جگر سوز علی سلام الله علیه در مواجهه با فاطمه …، هیچ هنرمند عارفی توانسته مرثیه بسراید … و وسعت غم های خلقت را در پهنای اشک علی بشناسد و بشناساند جز با اشک پنهانی علی؟

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب کشتی پهلو گرفته
نویسنده: سید مهدی شجاعی
ناشر: مدرسه


کتاب کشتی پهلو گرفته - معرفی کتاب فاطمیه - theshipmooredbook


بخشی از کتاب کشتی پهلو گرفته

غم به جراحت می ماند، یکباره می آید اما رفتنش، التیام یافتنش و خوب شدنش با خداست. و در این میانه نمک روی زخم و استخوان لای زخم و زخم بر زخم، حکایتی دیگر است. حکایت آتشی که می سوزاند، خاکستر می کند اما دود ندارد، یا نباید داشته باشد. مرگ پیامبر برای تو تنها مرگ یک پدر نبود، حتی مرگ یک پیامبر نبود، مرگ پیام بود، مرگ شمع نبود، مرگ روشنی بود.

آنکه گفت “حسبنا کتاب الله، کتاب خدا را نمی شناخت. نمی دانست که یکی از دو ثقل به تنهایی آفرینش را واژگون می کند، نمی فهمید که با یک بال نه تنها نمی توان پرید که یک بال، وبال گردن می شود و امکان راه رفتن بطئی را هم از انسان سلب می کند.

و نه او که مردم هم نفهمیدند که کتاب بدون امام کتاب نیست، کاغذ و نوشته ای است بی روح و جان و نفهمیدند که قبله بدون امام قبله نیست و کعبه بدون امام سنگ و خاک است و قرآن بدون امام، خانه بی صاحبخانه است. هر کس به خانه بی صاحبخانه، به میهمانی برود به یقین گرسنه بر می گردد.

تو در مرگ رسول هدم رساله را می دیدی و در مرگ پیامبر، نابودی پیام را…. ماه باید در آسمان باشد و از خورشید نور بگیرد، به خاطر کرم شب تابی که نباید خود را به زمین برساند. ابرهای فتنه از سقف سقیفه گذشتند و خانه پیامبر را احاطه کردند…

برای مطالعه و دانلود کتاب کشتی پهلو گرفته به pdf زیر مراجعه نمایید.

[googlepdf url=”https://khedmatgozaran.com/wp-content/uploads/2017/01/Keshti-pahlu-gerefte.pdf” width=”100%” height=”600″]

دانلود کتاب کشتی پهلو گرفته


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا