آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب غدیر در سیره عملی امام هادی علیه السلام – معرفی کتاب غدیر

کتاب غدیر در سیره عملی امام هادی علیه السلام (گفتارهای نورانی از امام هادی علیه السلام)

 با دقت و تأمل در کتاب غدیر در سیره عملی امام هادی علیه السلام، به اتمام حجت هایی قوی راجع به غدیر و امامت می رسیم که با عنایات حضرات معصومین علیهم السلام متذکر آنها می شویم. کتاب غدیر در سیره عملی امام هادی علیه السلام در چهار بخش تهیه و تنظیم شده است که عبارت اند از:

  • بخش اول: اتمام حجت های حضرت امام علی النقی علیه السلام با غدیر
  • بخش دوم: غدیر در زیارت غدیریه امام هادی علیه السلام
  • بخش سوم: منشور امامت در زیارت جامعه كبیره امام هادی علیه السلام
  • بخش چهارم: گفتارهای نورانی از امام هادی علیه السلام

مشخصات کتاب:

  • نام کتاب: ⁣کتاب غدیر در سیره عملی امام هادی علیه السلام
  • پدیدآورنده: محمد رضا شریفی
  • ناشر: مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان

کتاب غدیر در سیره عملی امام هادی علیه السلام


بخشی از کتاب:

امام هادی علیه السلام در سالی که معتصم عباسی آن حضرت را از مدینه به سامرا آورد، در روز غدیر به کوفه آمدند و به زیارت قبر امیرالمؤمنین علیه السلام در نجف رفتند و زیارت مفصلی را که شامل یک دوره ی کامل اعتقادی درباره ی فرهنگ غدیر است خواندند.

و ماجرای غدیر را ضمن آن چنین بیان فرمودند: پیامبر صلی اللَّه علیه و آله، سنگینی سفر را بر خود هموار نمود و در شدت گرمای ظهر بپا خاست و خطابه ای ایراد کرد و شنوانید و ندا کرد و رسانید و… فرمود: «مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ فَعَلِیٌّ مَوْلاهُ…»، ولی جز عده ی کمی ایمان نیاوردند.

اهل اهواز نامهای به امام هادی علیه السلام نوشتند و سؤالاتی را مطرح کردند. حضرت در پاسخ آنان نامه ای نوشتند و جواب سؤالات شان را دادند و از جمله فرمودند: ما این آیه را در قرآن می یابیم که «انما ولیکم اللَّه و رسوله و الذین آمنوا...»، روایات متفق است که این آیه درباره ی امیرالمؤمنین علیه السلام است.

بعد می بینیم که پیامبر صلی اللَّه علیه و آله علی بن ابی طالب علیه السلام را از بین اصحابش جدا کرد و این عبارت را بکار برد: «مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ فَعَلِیٌّ مَوْلاهُ». از این ارتباط می فهمیم که قرآن به درستی این اخبار و حقانیت این شواهد گواهی می دهد.

دانلود کتاب غدیر در سیره امام هادی علیه السلام


برای مطالعه و مشاهده بیشتر در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام، غدیر و همچنین کتب مذهبی دیگر می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.
فهرست غدیر کتابخانه خدمتگزاران
image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن