آثار نوشتاری و اجرایی غدیربرگزاری جشن غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

تبلیغ فردی غدیر – طوفان فکری غدیر

تبلیغ فردی غدیر را چگونه می توانیم انجام دهیم؟

تبلیغ فردی غدیر ، را چگونه می توانیم انجام دهیم؟ در این مقاله طوفان فکری راه کار های برای شما جمع آوری شده است که می توانید به آنها رجوع کنید و برای غدیر تبلیغ کنید تا مورد دعای پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله قرار گیرید.

پیشنهاد ویژه تبلیغ فردی غدیر

پیشنهادات کلی در راستای موضوع
تبلیغ غدیر ویژه جمع­ های دوستان و آشنایان و همکاران
تبلیغ غدیر ویژه جشن­ های عمومی
تبلیغ غدیر ویژه مدارس و دانشگاه­ ها
تبلیغ غدیر ویژه فضای مجازی
متن برای تذکر یک دقیقه­ ای

موضوع تبلیغ فردی غدیر – چگونه غدیر برای یک نفر در یک دقیقه تبلیغ کنیم؟

با گفتن جملاتی زیبا و در شأن غدیر، میتوان در زمانی کوتاه فرد یا افرادی را تبلیغ و آنها را با غدیر آشنا نمود. تأثیرگذاری تبلیغ در یک دقیقه، به این که مخاطب ما چه کسی و از چه قشری و در چه سطحی از اطلاعات دینی هست، بستگی بسیار دارد. خودداری از حرف های اضافی و طولانی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بعنوان یک مبلغ داشتن رفتار بسیار خوب، جذاب و پسندیده، همواره و بخصوص هنگام گفتن از غدیر ضروری است و تأثیر کلام را دو چندان می کند.

پیشنهادات کلی در راستای موضوع

تبلیغ کلامی کوتاه می تواند همراه با اهدای گل، یک کتاب سبک مثل خطابه عطری، شیرینی و شکلات، بروشور ساده و جذاب، و یا یک سیدی حاوی سخنرانی های خیلی کوتاه و شعر و خطابه، با تزئینات زیبا و در یک بسته بندی کوچیک فانتزی باشد. معرفی غدیر با تبریک خیلی صمیمانه همراه باشد.

دادن هدیه در روز عید غدیر بسیار سفارش شده، با دادن یک هدیه غیر مذهبی میتوان افراد را کنجکاو کرد تا علت آن را بدانند.

با گفتن چند حدیث از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله درباره غدیر و اهمیت آن و دستور پیامبر به تبلیغ و گسترش نام غدیر میتوان افراد را جذب و حتی به مبلغی خوب برای غدیر تبدیل کرد.

غدیر خم را یک نعمت بزرگ الهی بدانیم، شکرگزار باشیم و ادب آن را رعایت کنیم.

با کمک کردن به دیگران و گفتن جملاتی زیبا درباره غدیر در هنگام کمک، تبلیغی زیبا و مؤثر انجام دهیم.

میتوان با تعریف داستانی زیبا در موضوع غدیر یا ماجرای یک خدمتگزاری غدیری افراد را جذب کرد.

استفاده از محتوای مختلف خطبه مانند نبوت، قرآن، ولایت، وصایت، مهدویت و … توصیه می شود.

گفتن فضایل مولای متقیان حضرت علی علیه السلام برای دیگران و بیان اهمیت خلافت این حضرت با این همه فضایل بخصوص اشاره به لقب امیرالمؤمنین که فقط برای ایشان حلال است.

به خاطر سپردن جملات کوتاه از خطبه غدیر که کمتر در جامعه مطرح شده و افراد کمتر شنیده اند و استفاده از آنها در مکالمه با افراد.

استفاده از سناریوهای مختلف اکمال دین، شکرگزاری، امامت ادامه مسیر نبوت و استراتژی پرسش های مسلسل یا شروع بحث با سؤال.

مثال: میتوان با پرسیدن این که در مورد خطبه غدیر چه م یدانید شروع کرد و سپس خطبه غدیر را معرفی نمود.

استفاده از آمار محتوای خطبه به صورت ”  آیا میدانید”

مثلا: آیا می دانید نام حضرت علی (علیه السلام)/ نام امام دوازدهم (عجل الله تعالی فرجه)/ واژه وصی و… چند بار در خطبه غدیر آمده است؟  با اشاره به تلاش های پیامبر و دغدغه ایشان برای هدایت بشر، بپرسیم آیا این پیامبر رحمه للعالمین، آینده بشر را به حال خودش واگذار می کند؟

هرکسی حساس ترین و مهمترین توصیه اش را در چه زمانی از زندگی میگوید؟ آخرین لحظات عمر.

می دانید آخرین پیام پیامبر صلی الله علیه و آله در سال آخر عمرشان چه بوده؟

بر اساس نوع مخاطب، می توان اشاره کرد به این که در سخنرانی روز غدیر، پیامبر صلی الله علیه و آله همانطور که ائمه هدایت را معرفی فرمودند، به وجود ائمه کفر پس از خودشان که مردم را به آتش رهنمون می کنند نیز اشاره کردند.

ایشان آنها را با نام و لقب می شناختند اما به دستور خدا، برای مشخص شدن مؤمنان واقعی و برای حفظ دین، مأمور به چشم پوشی از آنان و معرفی نکردنشان بودند. البته خیلی مهم هست که تشخیص دهیم مخاطب ظرفیت پذیرش این مطلب را دارد.

تبلیغ فردی غدیر ویژه جمع های دوستان و آشنایان و همکاران

از هر فرصتی در روابط اجتماعی برای اشاره به واقعه غدیر استفاده کنید. به طور مثال هنگام انتخاب جانشین توسط مدیر یک مجموعه در زمان غیبتش یا به مرخصی رفتن یک کارمند و تعیین همکار جانشین.

اشاره به اهمیت جانشین پروری در دنیای معاصر در شرکتهای بزرگ و ارتباط آن با موضوع غدیر.

وقتی قرار هست یک روز به مرخصی کاری بروید، به سایر همکاران بگویید که در نبود من فلان همکار جانشین و مسئولیت کارها با ایشان است، بعد از جمع بپرسید می شود که پیامبر خدا برای بعد از خودشان جانشین معرفی نکرده باشند؟! سپس توضیح دهید که واقعه غدیر رسمیترین اعلان حضرت رسول صلی الله علیه و آله درباره جانشینی حضرت امیرالمومنین علیه السلام بوده است.

با آموزش این شعر به کودک خود:

یه دل دارم حیدریه
من این دلو نداشتم
خدا بهم عیدی داد
عاشق مولا علیه
از تو بهشت برداشتم
عشق مولا علی داد

که در جمع دوستان و آشنایان بخواند و ما در ادامه ی این شعرخوانی کودکمان از جایگاه محبت امیرالمؤمنین علیه السلام و این موهبت الهی سخن بگوییم.

تبلیغ غدیر

تبلیغ غدیر با جا انداختن جمله ی مخصوص شیعیان و رواج این رسم زیبا که همه در روز غدیر به یکدیگر بگویند: الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایته امیر المؤمنین و الائمه المعصومین علیهم السلام.

این روزها خیلی اشخاص از شرایط بد زندگی و گرفتاری های متعدد شاکی هستند. در پاسخ به این افراد، می توان به خواست الهی برای سیر کلی زندگی بشر و آنچه خداوند درباره مسیر تاریخ اسلام پسندیده بوده و در واقعه غدیر توسط پیامبر صلی الله علیه و آله بیان شده، اشاره کرد. باید واقعه غدیر خم را به عنوان خواست و مشیت خدا و دستور الهی که فراموش شد مطرح کرد.

گفته شود این بشر است که مسیر تاریخ و شیوه زندگی اش را به این سمت و سو هدایت کرده، و با کفران نعمت امامت اهل بیت علیهم السلام و نپذیرفتن ولایت آنان و شکستن پیمان روز غدیر، به این نقطه رسیده است.

ما اعتقاد داریم در دولت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه هیچ ناراحتی و نارضایتی وجود ندارد نه مادی نه معنوی؛ همه با هم مهربان هستند. علت این که الان حضرت غایب هستند و ما از این نعمت محرومیم این است که معاندین و دشمنان، امامان قبل را به شهادت رساندند و ولایت آنان را نپذیرفتند.

بزرگترین ظالمان تاریخ که اثر ظلمشان تا امروز و برای همگان پابرجاست، کسانی هستند که زمام امور مردم را در عین بی لیاقتی برع هده گرفتند و مسیر تاریخ را اینگونه رقم زدند. این اتفاق از آنجا شروع شد که مردم غدیر را فراموش کردند. پس یادمان باشد هر مشکلی داریم اعم از فقر یا بیماری یا حتی اختلافات خانوادگی، منشأ آن از فراموش شدن غدیر و بخاطر غیبت امام زمانمان است.

تبلیغ فردی غدیر ویژه جشنهای عمومی

اجرای طرح ایستگاه نقاشی کودکان با موضوعات غدیریه و صحبت در مقطع های یک دقیقه ای در مورد مهر پدری امیرالمؤمنین علیه السلام با خانواده های کودکان به صورت چرخشی.

به این معنا که خانواده ها را در هنگام 10 دقیقه فرصت نقاشی کودکان به اتاق انتظار یا یک غرفه انتظار طراحی شده ببرید و یک دقیقه از مهر پدری امیرالمؤمنین علیه السلام، یک دقیقه در مورد علم حضرت، یک دقیقه در مورد عطوفت و مهربانی و فضایل حضرت و … صحبت کنید و در پایان عنوان شود که فقط این شخص بزرگوار دارای این ویژگی ها می تواند جانشین پیامبر و هادی امت باشد.

سوال از حضار: به نظر شما عید چیه؟
صحبتهای حضار ….
پاسخ: پس عید شد یک اتفاق خوشایند که ممکن است شخصی، ملی، مذهبی یا … باشد.

باز یک سوال دیگه: چندتا مثال از عید میتونید بگید؟ یه چند تا مثال من میزنم: عید نوروز.

یک عید ملی برای ما ایرانیها که اتفاقا توی یونسکو هم ثبت شد. توی این عید ما چیکار میکنیم؟ هدفمون از بزرگداشت این روز چیه؟ به پا داشتن یک سری سنت هایی که داریم و از گذشته ها به ما رسیده و یکی از مهمترین کارهای پسندیده که ما در این روز می کنیم دید و بازدید از اقوام و فامیل هست.

خب الان من و شمایی که اینجاییم، برای چی اینجا جمع شدیم؟ به مناسبت عید غدیر. دانشگاه شما چند نقر دانشجو داره؟ … حالا اگه به شما بگن که قراره یه همایشی تو دانشگاه شما انجام بشه که همه دانشجوهای دانشگاههای شهر تهران شرکت بکنن و بیان اینجا، اولین سوالی که به ذهنتون میرسه چه سوالیه؟ … قطعا اینه که “چرا میان؟”

یه جمعیتی حدود صد، صد و پنجاه هزار نفر میان دانشگاهتون. همین که ندانیم یه همچین جمعیتی چرا میان؟ اون موضوع برای ما مهم میشه. خب چرا میخوان بیان؟ فرض کنین قراره امروز رییس دانشگاه MIT اینجا سخنرانی داشته باشه. قطعا اهمیت این فراخوان بیشتر خواهد شد.

بریم سراغ غدیر…

گفتن صد و بیست هزار نفر در یک منطقه ای جمع شده اند. صد و بیست هزار نفر برای آن زمان، جمعیت بسیار زیادی میشده. سخنران اون همایش هم یه شخصیت ویژه بوده. ببینیم اون شخص کیه. تمام ادیان قبل از اسلام، از افتخاراتشون این بوده که مژده اومدن این فرد را داده اند.

حضرت آدم علیه السلام در هنگام توبه، نام مبارک پیامبر خوبمون و فرزندانش رو می آورد.

حضرت نوح علیه السلام در آن تلاطم دریا، نام ایشان و اولادشون رو می آورد.

هنگام تولد پیامبر بزرگوار اسلام صلی الله علیه و آله، شیطان از رفت و آمد در هفت  امین  آسمان منع شد، بتخانه ها شکسته شد.

ایشان قبل از بعثت در میان عرب مورد وثوق بودند و لقب ایشان بود. حال چنین فردی فراخوان داده و صد و بیست هزار نفر در این گردهمایی حضور داشته اند. پس یک اتفاق ویژه افتاده است. چنین شرایطی فراهم شد تا پیامبر خدا اعلام کند که دین خدا کامل شده است.

یعنی چی دین خدا کامل شده؟

چه چیزی به این دینی که تا الآن بوده اضافه شده که حالا شده کامل؟ کسانی با نام و نشان معرفی شدند که قرار هست ادامه دهنده راه پیامبر باشند. یعنی این دین ماندگار شده و تا قیامت قراره باهاش زندگی کنیم. اصلا به خاطر همین موضوع هست، به خاطر معرفی همین بزرگواران هست که این روز، عید شده. پیامبر به من و شما که در آن زمان نبودیم هم عیدی داده اند. اون عیدی معرفی شخصی هست که ادامه دهنده راه پیامبر تا این زمان هست. او امام زمان ماست.

تبلیغ فردی غدیر ویژه مدارس و دانشگاه ها

یک استاد یا معلم می تواند: در دهه ولایت قربان تا غدیر بحث کلاس خود را با یک جمله تذکری به واقعه غدیر شروع کند. به طور مثال با طرح یک سوال : اگر شما معلم مدرسه باشید و برای ارتقای درجه علمی دانش آموزانتان خیلی زحمت کشیده باشید، حالا مجبور به ترک آنها شوید برای خودتان جانشین تعیین نمی کنید؟

می توان با نوشتن یک جمله یا شعر: روی تابلو، حس کنجکاوی دانش آموزان را برانگیخت و در پایان کلاس خطبه را معرفی نمود.

ارفاق به دانش آموزان: بعنوان عیدی در ایام غدیر توسط معلمان.

تزیین نهارخوری دانشگاه: با پرچم علی ولی الله و عید غدیر مبارک، نوشتن فرازهایی از غدیر به صورت نوشته روی مقوا یا پارچه.

خوش آمدگویی: به کسانی که وارد ناهار خوری می شوند و صحبت با آنها در حد یک دقیقه در مورد غدیر. مثلا با سوال تعیین جانشین مسئولین و در ادامه صحبت درباره غدیر. هدیه بسته شکلات به آنها و بدرقه.

روزشمار: چسباندن روز شمار یا پوستر به تابلو اعلانات ساختمان و دانشگاه.

تبلیغ فردی غدیر ویژه فضای مجازی

امروزه بیشتر مردم سرشان توی گوشی همراه هست، مثل خود ما! سریعترین انتقال مطلب از طریق فضای مجازی صورت می گیرد. ما هم می توانیم بیشترین تأثیر را روی مخاطبین فضای مجازی بگذاریم. چون یک مطلب جذاب هزاران لایک می خورد و هزار بار فوروارد می شود. بیاییم در صورت آشنایی با نرم افزارهای ساخت کلیپ، که این روزها دسترسی و کار با آنها بسیار آسان شده، در یک دقیقه کلیپی درست کنیم که واقعا افراد را به فکر فرو ببرد.

با یک دقیقه کلیپ تصویری می شود افکار را تغییر داد. علم ثابت کرده انتقال مطلب با تصویر 10 برابر افزایش پیدا می کند. پس تهیه یک کلیپ تذکری یک دقیقه ای پیشنهاد می شود که یک بمب غدیری در دل مخاطبین منفجر کند و باعث شود هر کدام در غدیر برای یاری امام مهربانمان کاری کنند، که کمترین آن شناخت امیرالمؤمنین (علیه السلام) و دعا برای ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) است.

ارسال یک بخش یک دقیقه ای از خطبه غدیر در فضاهای مجازی هر روزه از چهل روز قبل از غدیر

ارسال چند عکس زیبا همراه جملات قشنگ و تأثیرگذار درباره غدیر و امیرالمؤمنین (علیه السلام) در فضای جازی

ارسال هر روزه یک آیه از قرآن در مورد حضرت علی علیه السلام به همراه تفسیر کوتاه در فضای مجازی

ارسال فایل های صوتی سخنرانی یا کلیپ و سرود درباره غدیر برای دوستان یا آشنایان و یا دیگر افراد در فضای مجازی

میتوان یک وبلاگ یا صفحه مجازی مفید در این مورد ایجاد کرد و بعد با طرح چند سوال در ذهن مخاطب در یک دقیقه و گفتن یک جواب مختصر، او را برای پاسخ های بیشتر به وبلاگ یا کانال ارجاع داد. معرفی وب سایت ها و کانال های موجود در این زمینه نیز پیشنهاد می شود.

تبریک عید غدیر به عنوان بزرگترین عید نزد خداوند متعال و عید الله الاکبر در فرمایشات ائمه (علیهم السلام)، نصب یک پیام غدیری در تابلو اعلانات و ارجاع به یک آدرس کانال یا وبلاگ برای خواندن ادامه مبحث.

متن برای تذکر یک دقیقه ها – زیباترین های زندگی 

چندتا از ترین های زندگیتون رو بگید (ترین های مثبت منظور است) مثل زیباترین هدیه، بهترین دوست، بزرگترین نعمت، مهمترین روز و …جالبه که بدونیم خدا هم از این ترین ها هم برای خودش داره و هم برای ما خواسته: بزرگترین عید خدا، محبوب ترین خلق خدا، بهترین هدیه برای ما، بزرگترین اجتماع، مهمترین پیام تمام این ترین ها رو خدا در یک روز جمع کرده، در بین بزرگترین اجتماع مسلمانان، محبوب ترین خلقش که پیامبر (صلی الله علیه و آله) هست رو فرمان داده تا مهمترین پیامش رو، که برای من و شما بهترین هدیه است، معرفی کنه که این اتفاق باعث میشه اون روز بشه بزرگترین عید خدا: عید الله الاکبر.

آن اجتماع کی بود؟ آن هدیه چه بود؟ ما با هدیه ویژه خدا چه کردیم؟ برای امام زمان خودمان چه کنیم؟ اگر بهت بگن فقط میتونی از خدا یک آرزو بخوای تا برات برآورده کنه، چی میخوای؟ (کلیشه نگید)

پول میخوام!
سلامتی رو چه میکنی؟
سلامتی میخوام!
پول رو چه میکنی؟
فرزند خوب میخوام!
آیندشو چه میکنی؟
هر چه بخواهیم، کلی چیز باقی میمونه که اونها رو هم برای خوشبختی باید در کنارمون داشته باشیم.

یه سوال: از خدا چی بخواهیم که همه چیز باشه؟!

در زمان پیامبر، ایشون بعضی از اطرافیانشون رو جمع کردن و همین سوال رو پرسیدن: یک آرزو کنید تا براتون از خدا بخوام که برآورده کنه. هر کسی چیزی خواست. در آخر پیامبر فرمودند: شما رو ارجاع می دهم به دعایی که اویس قرنی اگر اینجا بود، میکرد. اویس که بود؟

تبلیغ فردی غدیر – داستان اویس

اویس به مدینه وارد شد و خبر وفات پیامبر را شنید. داستان را برای او تعریف کردند و از او پرسیدند که تو چه آرزویی می کردی اگر آنجا بودی؟ اویس گفت: من از خدا می خواستم این چنین فردی پیامبر که می تواند هر چه بخواهم از خدا برایم طلب کند را، هیچ وقت خدا از من نگیرد.

من و شما هم اگر یک چیز بخواهیم که همه چیز باشد، اویس به ما نشان داد که باید چه بخواهیم. امام زمانمان را که از نسل امیرالمومنین علیه السلام است، پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیر معرفی نمودند

تا من و شما و پدرانمان هیچگاه از این نعمت ویژه الهی دور نمانیم. فرزند امیرالمؤمنین علیه السلام برای ما، همان یک آرزویی است که شامل تمام آرزوها است. همان کسی است که با او همه چیز خواهیم داشت. باید از خدا بخواهیم او را از ما و ما را از او جدا نکند و زندگی در زمان ظهورش را به ما مرحمت کند.

با ورزش های امدادی آشنایی دارید؟ ورزش های گروهی که هر گروه وظیفه دارد شیء یا پیامی رو به گروه دیگه برسونه. هر گروه که سریعتر و صحیح تر این کار رو انجام بده، موفقتره. در تاریخ زندگی ما هم مثل این حرکت اتفاق افتاده و میافته.

رسم و رسوم قومیت های مختلف و صفات نیکویی که در طول زمان به آن معروف شده اند از این نمونه هست. مثلاً آذری ها به داشتن دستپخت عالی مشهور هستند، مادرها به دخترانشان این رسم خوب رو یاد میدن تا اونها هم به بعدی ها آموزش بدن. اصفهانی ها به مهمان نوازی معروف هستند که نسل به نسل در بینشون این عادت خوب منتقل میشه. و …

تاریخ به ما میگه که در یک روز خاص و توسط یک فرد استثنایی، یک اتفاق ویژه افتاده که برای من و شما در این زمان هم یک پیام دارد. اول فرد عالم که محبوب ترین خلق نزد خداست پیامبر (صلی الله علیه و آله) به دستور خدا، پیامی رو به بشر در روز غدیر می دهند که پیام خوشبختی، راه سعادت، و کلید موفقیت تا روز قیامت هست. ایشان تأکید می کنند هرکس این راه خوشبختی را بهتر توانست به نسل بعدی منتقل کند، بداند که توانسته نسلش را بیمه کند، سعادت فرزندانش را تضمین کند!

پیام ویژه

آن پیام ویژه چه بود؟ امامت آیا ما که این پیام به گوشمون رسیده به فرزندانمون که بزرگترین آرزومون خوشبختی اونهاست این مهم رو معرفی کردیم؟ چه کردیم برای این هدیه ویژه الهی؟

یک سوال میپرسم: آخرین باری که گفتید “یادم رفت” درباره چه موضوعی بود؟

موضوعات زیادی هست که بعضی وقت ها آن را یادمان میرود. مثلا صبح موبایل رو یادم میرود بردارم همراهم ببرم سر کار. آیا این موضوع با موضوع از یاد رفتن سالگرد ازدواج یک قدر اهمیت دارد؟ مسلما خیر.

اهمیت این موضوعات متفاوت است. هرچیزی بسته به مشغولیتها و … ممکن است فراموش شود اما از روی عکس العملی که پس از یادآوری داریم و این که چقدر ناراحت میشویم به عنوان یک معیار، میتوان به اهمیت آن پی برد.

از یک نقطه نظر دیگر هم میتوان به آنها نگاه کرد: جبران پذیری. مثلا موبایل را شب میتوانی برداری و اتفاق خاصی نمی افتد ولی سالگرد ازدواج را وقتی گذشت ….. پس به دلایل مختلف، موضوعات زیادی وجود دارند که ممکن است یادمان برود. بحث من اینجاست که یک سری موضوعات هستند که یادمان میرود و در یک بررسی مثلا آخر هفته به آنها پی میبریم.

ما می خواهیم این ذره بین را با هم دست بگیریم و برویم در تاریخ. ببینیم در تاریخ اتفاق مهمی افتاده که تأثیر گذار در زندگی ما بوده و اهمیت خاص داشته، ولی ما یادمان رفته و اثر آن فراموشی را در زندگیمان می بینیم؟

یک روز خاص

می خواهم از یک روز خاص صحبت کنم. که در آن یک اتفاق ویژه افتاده. اتفاق و پیامی که هر کس آن را فهمید، به موفقیت های شایان ذکر دست یافت. پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله خودش آدم ویژهای هست،

حتی آنهایی که اسلام را دین خود نمی دانستند و پیغمبری ایشان را قبول نداشتند، او را به عنوان یک نابغه، نخبه و شخصیت ویژه و کاریزما می شناسند که توانسته در تاریخ تأثیر بگذارد. کسی است که توانسته یک سبک جدید و متعالی برای زندگی معرفی و آن را ماندگار کند.

حالا این پیامبر در روز غدیر چه کردند و چه پیامی داشتند؟ ایشان کسانی را به عنوان جانشین معرفی کردند که ازشون پیروی کنیم. امام. امام یعنی چی؟ یعنی یکی مثل خود پیغمبر. یک آدم ویژه ای که در حقیقت جانشین پیامبر بزرگواره. این رو بگذارید گوشه ذهنتون تا یک داستان تعریف کنیم:

تبلیغ فردی غدیر – واقعه غدیرخم

راوی تعریف می کند که داشتم از یک محله فقیر نشین عبور میکردم که اتفاقا از نواصب بودند یعنی از دشمنان شیعه و کسانی که به ائمه علیهم السلام توهین لفظی می کردند. دیدم که یه آقایی یه کیسه خرما روی دوشش است و بالای سر هرکدام یه کیسه از این خرماها قرار میدن.

من خودم را به ایشان رساندم و گفتم مگر نمی دانید اینها کیستند؟ اینها دشمنان هستند. امام فرمودند اگر دوست بودند که وظیفه ما سنگین تر بود…. ما امروز اومدیم که با این امام زندگی کنیم. این امام رو به عنوان ولی داشته باشیم.

این از قسمت اول حرف من. قسمت دوم این که پیامبر در آن روز دعا کردند و فرمودند: خدایا  دوست داشته باش هر کس این آقا را دوست دارد و دشمن بدار کسی را که با او دشمن هست. و یاری کن هر کس این آقا را یاری کند. حالا در یه دوره هایی از زندگی، یه آدم هایی، کسانی که می توانستند این را برای ما پررنگ کنند، شاید حواسشان نبوده به ما بگویند که ما باید با اماممان زندگی کنیم. این دعای پیغمبر بزرگوارمان هنوز زنده است.

هنوز هم که هنوزه کسی هست که اگر او را یاری کنیم، مشمول دعای پیغمبر می شویم. ایشان امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هستند. همان کسی که پیامبر بزرگوار در روز غدیر ایشان را به عنوان آخرین امام معرفی کردند.

و السّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام علیکم ،
  بسیار عالی بود اجرتان با صاحب الزمان انشاء الله.
  اگر بتوانید کلیپهای کوتاه که در بالا به آن اشاره فرمودید ، تولید نمایید ،بسیار مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ما نیز از آنها بهره مند خواهیم شد .
  با تشکر

  1. سلام
   ممنون از پیشنهاد شما، منتقل خواهد شد.

   در پناه صاحب الزمان علیه السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا