معرفی کتاب نیمه شعبانآثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب جشن نیمه شعبان – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب جشن نیمه شعبان (ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام)

کتاب حاضر در مورد مراسم ولادت امام عصر علیه السلام و اعمالی که باید در روز نیمه شعبان انجام داد. و راهکارهای برگزاری جشن نیمه شعبان، و آداب شادی در سیره ی معصومین علیهم السلام در چند بخش تهیه و تنظیم شده است.

 مشخصات کتاب:

  • نام کتاب: جشن نیمه شعبان
  • نویسنده: سید مجید نبوی
  •  ناشر: انتشارات محبان

کتاب جشن نیمه شعبان - معرفی کتاب نیمه شعبان - خدمتگزاران


بخشی از کتاب:

لازمه ی محبت و دوستی اهل بیت علیهم السلام و شیعه بودن این است که باید در تمام ابعاد زندگی از امامان معصوم علیهم السلام پیروی نمود؛ چه در مسائل اعتقادی، عبادی، سیاسی و اجتماعی و چه در غم ها و شادی ها.

حضرت علی عليه السلام فرمودند: انْظُرُوا أَهْلَ بَیْتِ نَبِیِّکُمْ فَالْزَمُوا سَمْتَهُمْ وَ اتَّبِعُوا أَثَرَهُم فَلَنْ یُخْرِجُوکُمْ مِنْ هُدًی وَ لَنْ یُعِیدُوکُمْ فِی رَدًی. توجه کنید به اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و در جهت و راه آنها بروید و پیروی کنید آثارشان را؛ چرا که آن ها شما را از راه هدایت خارج نمی سازند و در پستی نمی اندازند. نخستین الگوهای رفتار و حساسیت های انسان در دوران کودکی، پدر و مادرند، سپس معلمان و مربیان و همسالان، ولی آن چه می تواند معیارحساسیت و رفتار برای همگان در همه ی زمان ها باشد، شیوه ی رفتار معصومین علیهم السلام است.

امام رضا علیه السلام به ریان بن شبیب فرمودند: إِنْ سَرَّکَ أَنْ تَکُونَ مَعَنَا فِی الدَّرَجَاتِ الْعُلَی مِنَ الْجِنَانِ فَاحْزَنْ لِحُزْنِنَا وَ افْرَحْ لِفَرَحِنَا. اگر دوست داری در درجات عالی بهشت، همراه ما باشی، محزون باش به حزن ما و خوشحال باش برای شادی ما.

لینک دانلود کتاب جشن نیمه شعبان

 


برای مطالعه بیشتر در مورد امام عصر علیه السلام و همچنین کتب مذهبی دیگر به لینک های زیر مراجعه نمایید.
فهرست نیمه شعبان کتابخانه خدمتگزاران

 

image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن