آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالفایل تصویریمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوع محتوانیمه شعبان

کتاب فواید وجود امام در دوران غیبت – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب فواید وجود امام در دوران غیبت اشاره به خورشيد پنهان دارد.

در توقیعی که آن حضرت در پاسخ به سؤالات «اسحاق بن یعقوب» صادر فرمود و توسط محمد بن عثمان تحویل اسحاق گردید، چنین نوشت: اما چگونگی استفاده مردم از من همچون استفاده آنهاست از خورشید، هنگامی که در پشت ابرها پنهان می شود. کتاب فواید وجود امام در دوران غیبت کامل به این حديث و بحث پرداخته است. برای مطالعه کامل کتاب به لینک دانلود پایین صفحه مراجعه نمایید.


 مشخصات کتاب:

  • نام کتاب: فواید وجود امام در دوران غیبت
  • نام پديدآور: مهدی آقابابای
  • مشخصات نشر ديجيتالی: اصفهان، مركز تحقيقات رايانه ای قائميه اصفهان

کتاب فواید وجود امام در دوران غیبت


بخشی از کتاب:

فایده وجود امام در عصر غیبت چیست؟
به تعبیر دیگر: زندگی امام در دوران غیبت یک زندگی خصوصیست نه یک زندگی اجتماعی در نقش یک پیشوا. بنا بر این وجود مقدس او چه اثر عمومی برای مردم می تواند داشته باشد و مردم چه نوع بهره ای می توانند از او ببرند؟

البته باید توجه داشته باشیم که غایب بودن امام هرگز به این معنا نیست که وجود آن حضرت به یک روح نامریی یا امواج ناپیدا و رؤیایی و امثال این ها تبدیل شده است! بلکه وی یک زندگی طبیعی عینی و خارجی دارد، منتها با عمری طولانی. آن حضرت در میان مردم و در دل جامعه ها رفت و آمد دارد و در نقاط مختلف زندگی می کند ولی به صورت ناشناس و فرق بسیار است بین «نامرئی» و «ناشناس».

امام صادق – عَلَیْهِ السَّلَام – می فرمود: مردم امام خود را گم می کنند؛ او در موسم حج حاضر می شود و مردم را می بیند ولی آنان او را نمی بینند.برای مطالعه بیشتر در مورد امام عصر علیه السلام و همچنین کتب مذهبی دیگر به لینک های زیر مراجعه نمایید.
فهرست نیمه شعبان کتابخانه خدمتگزاران
image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن