آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالفایل تصویریمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب در انتظار او – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب در انتظار او به بررسی شناخت صفات و آداب و غیبت امام عصر علیه السلام پرداخته است

نوشتار حاضر با موضوعات درد، نوید، غیبت، وظیفه و هدف به بررسی شناخت صفات و آداب حضرت امام عصر(علیه السلام)؛ هدف از غیبت صغری و کبری، وظیفة مسلمانان در زمان غیبت، اختصاص دارد. کتاب در انتظار او با هدف گسترش «فرهنگ مهدوی» در سطح جامعه توسط شهید «علیرضا نورانی» تدوین شده است. ایشان فعالیت مذهبی خود را از دوران جوانی آغاز کرد و با یادگیری علوم قرآنی و روایات معصومین(علیهم السلام) به ترویج دین اسلام و تعلیم و تربیت جوانان مشغول شد.

مشخصات کتاب:

  • کتاب: در انتظار او
  • پدیدآورنده: علیرضا نورانی
  • ناشر: ابصار

کتاب در انتظار او

بخشی از کتاب:

فرزندی که سال ها پدر ندیده، در هر کوی و برزن، به رهگذران خیره میشود تا مگر پدر خود را بیابد؛ بیماری که سال ها درد کشیده، به هر سوی و هر کوی خیره میشود تا پزشکی ماهر و دلسوز و درد آشنا برای درمان درد خود بجوید؛ دانشجویی که ده ها پرسش در ذهن دارد، در پی یافتن پاسخ، به هردری می زند تا سراغی از استادی دانا و مهربان بگیرد؛ رهنمودی که لب تشنه در بیابان مانده  و تشنگی او را به پرتگاه هلاک رسانده، برای رسیدن به آبی زلال و گوارا، به هر طرف راه می پیماید.

نیاز ما به امام معصوم که حجت خدا در زمین در هر زمان است، بیش از نیاز آن فرزند و ان بیمار و آن دانشجو و آن رهنورد است؛ چرا که امام معصوم و حجت حق، مهربان تر از پدر، دلسوزتر از طبیب، داناتر از هر دانا، و به سان آب زلال برای عطش زدگان است.

این نیاز، یک واقعیت تردید ناپذیراست؛ چرا که آن همه، نیاز به آب و نان و هوا و پدر و مادر و پزشک و معلم، همه نیازِ تن است؛ اما نیاز به حجت الله، ضرورتی ست برای احیای روحی و بهسازی معنوی انسان و این انسان است که پس از رفع تمام نیازهای مادی، در معرض نخستین و مهم ترین پرسش ها قرار می گیرد: چه باید کرد؟ به کدام سو باید رفت؟ با کدام ابزار؟ چگونه؟ و به راهنمایی کدامین راهنما؟و….


برای مطالعه بیشتر در مورد امام عصر علیه السلام و همچنین کتب مذهبی دیگر به لینک های زیر مراجعه نمایید.
فهرست نیمه شعبان کتابخانه خدمتگزاران
image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن