معرفی کتاب فاطمیهآثار نوشتاری و اجرایی فاطمیهبزرگسالفاطمیهفایل تصویریمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب مظلومیت برترین بانو – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب مظلومیت برترین بانو کاوشی در شخصیت فاطمه زهرا عليها السلام

سندِ مظلومیّت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)، نه آن ضربتی است که ابن‌ ملجم در مسجد و ابن‌ ملجم‌ها در مُسنَدها و مَسندها بر فرق او وارد کردند!! بلکه بزرگ شاهدِ مظلومیّت آن حضرت، «مظلومیّت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زهرا (سلام الله علیها)» است. مظلومیتی که امروزه قلم‌ بدستان وهابیّت از آن به «افسانه شهادت زهرا (علیها السلام)» یاد می‌کنند! کتاب مظلومیت برترین بانو به قلم آیت الله حسینی میلانی، کوششی است در راستای «کاوش در شخصیّت حوراء اِنسیّه فاطمه زهرا (سلام الله علیها)» و ظلم‌هایی که به آن حضرت روا داشتند.

مشخصات کتاب:

  • کتاب: مظلومیت برترین بانو
  • پدیدآورنده: آیت الله علی حسینی میلانی
  • ناشر: مرکزالحقایق الاسلامیه

کتاب مظلومیت برترین بانو

بخشی از کتاب:

آخرین و کامل ترین دین الهی با بعثت پیامبر، حضرت محمّد مصطفی صلّی اللّه علیه و آله به جهانیان عرضه شد و آئین و رسالت پیام رسانان الهی با نبوّت آن حضرت پایان پذیرفت.

دین اسلام در شهر مکّه شکوفا شد و پس از بیست و سه سال زحمات طاقت فرسای رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله و جمعی از یاران باوفایش، تمامی جزیره العرب را فرا گرفت.

ادامه این راه الهی در هجدهم ذی الحجّه، در غدیر خم و به صورت علنی، از جانب خدای منّان به نخستین رادمرد عالم اسلام پس از پیامبر خدا صلّی اللّه علیه وآله یعنی امیر مؤمنان علی علیه السلام سپرده شد.

در این روز، با اعلان ولایت و جانشینی حضرت علی علیه السلام، نعمت الهی تمام و دین اسلام تکمیل و سپس به عنوان تنها دینِ مورد پسند حضرت حق اعلام گردید. این چنین شد که کفرورزان و مشرکان از نابودی دین اسلام مأیوس گشتند.

دیری نپایید که برخی اطرافیان پیامبر صلّی اللّه علیه وآله، _ با توطئه هایی از پیش مهیّا شده _ مسیر هدایت و راهبری را پس از رحلت پیامبر خدا صلّی اللّه علیه وآله منحرف ساختند، دروازه مدینه علم را بستند و مسلمانان را در تحیّر و سردرگمی قرار دادند. آنان از همان آغازین روزهای حکومتشان، با منع کتابت احادیث نبوی، جعل احادیث، القای شبهات و تدلیس و تلبیس های شیطانی، حقایق اسلام را _ که همچون آفتاب جهان تاب بود _ پشت ابرهای سیاه شکّ و تردید قرار دادند.

برای مطالعه بیشتر در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین کتب مذهبی دیگر به کتابخانه خدمتگزاران مراجعه نمایید.

فهرست فاطمیه

کتابخانه خدمتگزاران

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا