معرفی کتاب فاطمیهآثار نوشتاری و اجرایی فاطمیهبزرگسالفاطمیهفایل تصویریمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب شرح فرازهایی از خطبه حضرت زهرا علیها السلام – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب شرح فرازهایی از خطبه حضرت زهرا علیها السلام

کتاب شرح فرازهایی از خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها، مجموعه سخنرانی های آیت الله فقیه امامی در شرح فرازهایی از خطبه حضرت زهرا به مناسبت ایام فاطمیه سال ۱۴۲۵ ه.ق است.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: شرح فرازهایى از خطبه حضرت زهرا علیها السلام
پدیدآورنده: حسن فقیه امامی
ناشر : مدرسه علمیه ذوالفقار اصفهان

کتاب شرح فرازهایی از خطبه حضرت زهرا

بخشی از کتاب:

قرآن کریم می فرماید: ما رُسل و پیامبران مان را توأم با بیّنات و معجزات و دلائلی که شهادت بر حقانّیت آنها می دهد فرستادیم و با آن پیامبران دو چیز را همراه کردیم؛ یکی کتاب و دیگری میزان. این دو چیز به این منظور همراه انبیاء قرار گرفت تا مردم زندگی را بر مبنای عدالت و قسط پایه ریزی کنند.

«لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ»
شاهد ما در این آیه شریفه کلمه میزان است. چون منظور از کتاب معلوم است. صد و چهارده کتاب آسمانی بر انبیاء نازل شده است. مخصوصاً بر پیامبران اولوالعزم، صُحُف بر حضرت نوح، صحف دیگری بر حضرت ابراهیم، تورات بر موسی، انجیل بر حضرت عیسی و قرآن بر خاتم انبیاء مؤید مجتبی محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم. این ها کتب آسمانی است و معلوم است.

اما منظور از میزان چیست؟ میزان یعنی وسیله سنجش حق و باطل، خدا یک عامل سنجشی قرار داده تا حد وزمرز هر چیزی مشخص شود و مردم متحیّر و سرگردان نشوند و با مراجعه به میزان بتوانند عدل و قسط را پیاده کنند. منظور از میزان، این است.

جهت مطالعه مقالات لینک کتابخانه خدمتگزاران و مطالعه بیشتر در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

لینک کتابخانه خدمتگزاران فهرست فاطمیه

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن