یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

دعا برای امام زمان علیه السلام( یاقوت 138 )

دعا برای امام زمان علیه السلام ( وظایف منتظران ظهور )

برای محبت به امام زمان و خشنودی آن حضرت همواره برایشان دعا کنیم و همیشه یاد ایشان را زنده نگهداریم. مقاله دعا برای امام زمان علیه السلام یادآور میشود که دعا کردن برای امام زمان علیه السلام و طلب فرج ، یکی از وظایف منتظران است.

دعا برای امام زمان علیه السلام

بزرگى مى گفت: یکی از اعمالی که در دل شما ایجاد محبّت به امام زمانتان علیه السلام می ‏كند و این عمل توجهات خاصه امام زمانتان علیه السلام را به شما بیشتر می ‏كند، دعای برای امام زمان علیه السلام است. زیردست در حق اربابش دعا مى كند، زیردستان، در حق اربابشان دعا مى ‏كنند كه خداوند او را به سلامت داشته باشد و زنده نگه دارد تا سر سفره ارباب بنشینند.

وظیفه زیردستان است كه در حقّ اربابش دعا كنند، بچّه ‌ها در حقّ بابا و مادرشان دعا مى ‏كنند كه خدا آنها را سالم نگه بدارد، تا در سلامتى آن ‌ها، این ‌ها زندگى كنند و خوش بگذرانند. درست است؟ حضرت ولیعصر علیه السلام، ارباب شماست و آقاى شماست و پدر شماست. شاگرد، وظیفه دارد در حقّ استادش دعا كند.

در «آداب المتعلمین» نوشته شده است، شاگرد ها باید در حقّ معلمین خود دعا كنند. امام ‏زمان علیه السلام معلّم واقعى است، بایستى در حقّ او دعا كنید. با همان زبان عامیانه ‌مان زیاد بگوئیم: خدایا عمر امام‏ زمان علیه السلام را زیاد كن.

خدایا سایه ‏اش را نگهدار. خدا وجود مباركش را سالم نگهدار. خدا غم ‌ها را از دلش دور كن. خدایا دلش را خوش كن. خدایا بلا را از او دور كن. خدایا اولاد و بستگان و منسوبین او را حفظ كن. شب و روز، در كوچه و بازار و مسجد تفاوتى نمى ‏كند، دعا کن.

ساده و عامیانه، به زبان پدر و مادرى، به همان لهجه پدر و مادرى ات. همان‌ طورى كه براى بچه و پدر و مادرت دعا مى ‏كنى، همان‌ طور هم برای امام ‏زمان علیه السلام دعا كن. دستم كه به قنوت نماز مى رود، همیشه به دعایت قامت مى گیرد، و من به همین دعا حیات مى گیرم ….دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا