یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

یاقوت138 تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت138 تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت138
دعای مهربانترین پدر…
پدرجان دعایمان کن…

بزرگى مى گفت: یکی از اعمالی که در دل شما ایجاد محبّت به امام زمانتان علیه السلام می ‏كند و این عمل توجهات خاصه امام زمانتان علیه السلام را به شما بیشتر می ‏كند، دعای برای امام زمان علیه السلام است. زیردست در حق اربابش دعا مى كند، زیردستان، در حق اربابشان دعا مى ‏كنند كه خداوند او را به سلامت داشته باشد و زنده نگه دارد تا سر سفره ارباب بنشینند.

وظیفه زیردستان است كه در حقّ اربابش دعا كنند، بچّه ‌ها در حقّ بابا و مادرشان دعا مى ‏كنند كه خدا آنها را سالم نگه بدارد، تا در سلامتى آن ‌ها، این ‌ها زندگى كنند و خوش بگذرانند. درست است؟ حضرت ولیعصر علیه السلام، ارباب شماست و آقاى شماست و پدر شماست. شاگرد، وظیفه دارد در حقّ استادش دعا كند.

در «آداب المتعلمین» نوشته شده است، شاگرد ها باید در حقّ معلمین خود دعا كنند. امام ‏زمان علیه السلام معلّم واقعى است، بایستى در حقّ او دعا كنید. با همان زبان عامیانه ‌مان زیاد بگوئیم: خدایا عمر امام‏ زمان علیه السلام را زیاد كن.

خدایا سایه ‏اش را نگهدار. خدا وجود مباركش را سالم نگهدار. خدا غم ‌ها را از دلش دور كن. خدایا دلش را خوش كن. خدایا بلا را از او دور كن. خدایا اولاد و بستگان و منسوبین او را حفظ كن. شب و روز، در كوچه و بازار و مسجد تفاوتى نمى ‏كند، دعا کن.

ساده و عامیانه، به زبان پدر و مادرى، به همان لهجه پدر و مادرى ات. همان‌ طورى كه براى بچه و پدر و مادرت دعا مى ‏كنى، همان‌ طور هم برای امام ‏زمان علیه السلام دعا كن. دستم كه به قنوت نماز مى رود، همیشه به دعایت قامت مى گیرد، و من به همین دعا حیات مى گیرم ….


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا