یاقوت نیمه شعبانآثار نوشتاری و اجرایی دیگر مناسبت هابزرگسالدیگر مناسبت هامتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

جایگاهمان نزد امام زمان علیه السلام ( یاقوت 149 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر علیه السلام

جایگاهمان نزد امام زمان علیه السلام چیست؟ 

در این مقاله با اشاره به روایتی از امام رضا علیه السلام به جایگاهمان نزد امام زمان علیه السلام  پی خواهیم برد. می دانید که محبت، محبت می‌آورد. وقتی ما امام زمان علیه السلام را دوست داریم، پیداست که ایشان هم ما را دوست دارند.

حسن بن جَهم می‌گوید: به حضرت موسی بن جعفر علیهما السّلام عرض کردم: ما را از دعا فراموش نفرمایید! فرمودند: آیا فکر می‌ کنی که تو را از دعا فراموش می‌ کنم؟ او می‌ گوید: با خودم فکر کردم که ایشان برای شیعیانش دعا می‌ کند، من هم که از شیعیانش هستم، پس برای من نیز دعا می‌ کند، لذا به حضرت عرض کردم: من فکر نمی‌ کنم که شما مرا از دعا فراموش کنید.

فرمودند: از کجا فهمیدی که تو را از دعا فراموش نمی‌ کنم؟ عرض کردم: من شیعه ‌ی شما هستم، شما هم برای شیعیانتان حتما دعا می‌ کنید، پس من را هم دعا می‌ کنید.

فرمودند: آیا راه دیگری هم به نظرت می‌ رسد که از آن طریق بدانی که من تو را دعا می‌ کنم؟ عرض کردم: نه، راه دیگری به نظرم نمی‌ رسد. حضرت فرمودند: هر وقت خواستی بفهمی که نزد من چه مقامی داری، پس بنگر که من نزد تو ­چگونه هستم!

الكافی، جلد 2،ص652دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا