آثار نوشتاری و اجرایی فاطمیهبزرگسالفاطمیهفایل تصویریمتنیمخاطبینمعرفی کتاب فاطمیهنوجواننوع محتوا

کتاب روزشمار فاطمیه – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب روزشمار فاطمیه نگاهی گذرا به حوادث و رویداد ها

کتاب روزشمار فاطمیه ، نگاهی گذرا به حوادث و رویداد ها از رحلت پیامبر تا هجوم به خانه حضرت فاطمه سلام الله علیها می باشد که به قلم دکتر عدنان درخشان و به همفکری جناب آقای علی لباف و آقای فرشاد عسکری به رشته تحریر در آمده است.

این کتاب در عین حال که با قلمی روان نوشته شده است، مختصر بوده و سیری اجمالی به وقایع بعد از پیامبر را بیان می کند.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: روز شمار فاطمیه
نویسنده: دکتر عدنان درخشان
باهمفکری : علی لباف، فرشادعسگری
ناشر: انتشارات تک سال ۱۳۸۸

جهت دانلود تصویر در اندازه با کیفیت بر روی تصویر کلیک کنید.

کتاب روزشمار فاطمیه

بخشی از کتاب :

روز وفات

صدای اذان بلال بلند می شود. هنگام نماز صبح، اهل مدینه برای اقامه نماز به سوی مسجد می آیند. در میان تعجب حاضران، ابوبکر- پسر ابی قحافه- که باید به همراه سپاه اسامه بن یزید حرکت کرده و از مدینه خارج شده باشد؛ به مسجد النبی وارد می شود و به عنوان امام جماعت نماز را آغاز می کند.

 دوستان وی از جمله:  عمر فرزند خطاب و ابوعبیده ، از سپاه  اسامه خارج شده اند و او را همراهی می کنند. بلال خبر این توطئه را به خانه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم می رساند. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم که به شدت بیمار هستند ، با شنیدن این خبر  غضبناک می شوند. امیر المومنین علیه السلام و فضل بن عباس -پسر عموی پیامبر- زیر بغل آن حضرت را می گیرند و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم -درحالی که پاهای مبارکشان بر روی زمین کشیده می شود- به مسجد وارد می شوند. رسول خدا ابوبکر را کنار می زنند و خود، نماز را نشسته برگزار می نمایند و مسلمانان به ایشان اقتدا می کنند.

 آخرین خطبه پیامبر

  پس از نماز، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به زحمت بر اولین پله منبر خویش قرار می‌گیرند و با اشاره به حدیث ثقلین، بار دیگر بر راه هدایت پافشاری می نمایند و در برابر سوال معترضانه عمر، تک تک اهل بیت علیهم السلام را معرفی می نمایند و در انتها، از وجود فتنه های بی پایان سخن به میان می آورند.

 پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم از منبر پایین آمده و به منزل خویش بر می گردند. ابوبکر و یارانش، دیگر تا هنگام وفات پیامبر  صلی الله علیه و آله و سلم دیده نمی شوند.

 ابوبکر به طرز مشکوکی به  خارج از مدینه -به منزل خویش درسنح- رفته است.

به دستور پیامبر بر بدن مبارک آن حضرت ، آب می ریزند. تب ، اندکی فرو نشسته است. پیامبر صلی الله علیه و آله باردیگر اسامه را فرا می خوانند و برای چندمین بار به او دستور اکید می دهند که با سپاهیان خویش، شهر مدینه را ترک کند.

جهت مشاهده کتاب های موجود به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک کتابخانه خدمتگزاران

image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن