نوع محتواآثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتن سخنرانی و مقاله نیمه شعبانمتنیمخاطبیننوجواننیمه شعبان

دعا برای ظهور امام زمان (صلوات الله علیه)

دعا برای ظهور امام زمان ارواحنا فداء پس از نمازهای واجب

 از وظایف شیعیان، در زمان غیبت دعا برای ظهور امام زمان علیه السلام است. که هر صبح و شام و بعد از هر نماز برای ظهور و سلامتی امام عصر علیه السلام دعا کنیم. امام صادق علیه السلام فرمودند: باید در هر صبح و شام در انتظار ظهور صاحب خود باشی. این دعا از امام جواد علیه السلام روایت است که بعد از هر نماز آن را بخوانید.

امام جواد علیه السلام فرمودند: وقتی از نماز واجب فارغ شدی بگو :

رَضیتُ بِاللَّهِ رَبّاً، وَبِالْإِسْلامِ دیناً، وَبِالْقُرْآنِ کِتاباً، وَبِمُحَمَّدٍ صلی الله علیه وآله وسلم نَبِیّاً، وَبِعَلِیٍّ وَلِیّاً، وَبِالْحَسَنِ وَالْحُسَیْنِ، وَعَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ، وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَمُوْسَی بْنِ جَعْفَرٍ، وَعَلِیِّ بْنِ مُوسی، وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، وَعَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ، وَالْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ أَئِمَّةً.
أَللَّهُمَّ وَلِیُّکَ الْحُجَّةُ فَاحْفَظْهُ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ، وَمِنْ خَلْفِهِ، وَعَنْ یَمینِهِ وَعَنْ شِمالِهِ، وَمِنْ فَوْقِهِ وَمِنْ تَحْتِهِ، وَامْدُدْ لَهُ فی عُمْرِهِ، وَاجْعَلْهُ الْقائِمَ بِأَمْرِکَ، اَلْمُنْتَصِرَ لِدینِکَ. وَأَرِهِ ما یُحِبُّ وَتَقَِرُّ بِهِ عَیْنُهُ فی نَفْسِهِ وَفی ذُرِّیَّتِهِ، وَأَهْلِهِ وَمالِهِ، وَفی شیعَتِهِ وَفی عَدُوِّهِ، وَأَرِهِمْ مِنْهُ ما یَحْذَرُونَ، وَأَرِهِ فیهِمْ ما یُحِبُّ وَتَقَِرُّ بِهِ عَیْنُهُ، وَاشْفِ بِهِ صُدُورَنا وَصُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنینَ.

ترجمه: خشنودم که خداوند پروردگار من، اسلام دین من، قرآن کتابم، حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم پیامبرم، حضرت علی سرپرست و صاحب اختیارم، حسن و حسین و علیّ بن حسین و محمّد بن علی و جعفر بن محمّد و موسی بن جعفر و علیّ بن موسی و محمّد بن علی و علیّ بن محمّد و حسن بن علی و حجّت بن الحسن بن علی، امامان و پیشوایان من باشند.

خداوندا؛ ولیّ تو حضرت حجّت است، پس او را از رو به رو و پشت سرش و از طرف راست و چپش، و از بالا و پایین حفظ فرما، و عمرش را طولانی کن، و او را قیام ‏کننده به امرت قرار بده، تا یاری‏گر دینت باشد. و آنچه دوست می‏دارد و باعث چشم‏ روشنی‏ اش می‏شود در مورد خودش و فرزندانش و خانواده‏اش و مالش و پیروان و دشمنانش به او نشان ده ؛ و آنچه دشمنانش در مورد او پرهیز دارند به آنان نشان ده، و آنچه آن حضرت در مورد دشمنانش دوست دارد و چشمش به آن روشن می‏شود به او نشان ده و سینه‏ های ما را و سینه‏ های مؤمنان را به وسیله او شفا بخش.

این حدیث، دعا کردن برای فرج مولای‏ مان حضرت حجّت ارواحنا فدا را بعد از هر نماز واجب مورد تأکید قرار می ‏دهد. (1)

منبع:
1. مکیال المکارم : 3/2، و مانند آن در «نزهة الزاهد : 91» وارد شده است.

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا