متن زیارت/دعامحرم

دعا برای ظهور امام زمان

دعا برای ظهور امام زمان ارواحنا فداء پس از نمازهای واجب

دعا برای ظهور امام زمان علیه السلام از وظایف شیعیان، در زمان غیبت است. که هر صبح و شام و بعد از هر نماز برای ظهور و سلامتی امام عصر علیه السلام دعا کنیم. امام صادق علیه السلام فرمودند: باید در هر صبح و شام در انتظار ظهور صاحب خود باشی. این دعا از امام جواد علیه السلام روایت است که بعد از هر نماز آن را بخوانید.

امام جواد علیه السلام فرمودند: وقتی از نماز واجب فارغ شدی بگو :

رَضیتُ بِاللَّهِ رَبّاً، وَبِالْإِسْلامِ دیناً، وَبِالْقُرْآنِ کِتاباً، وَبِمُحَمَّدٍ صلی الله علیه وآله وسلم نَبِیّاً، وَبِعَلِیٍّ وَلِیّاً، وَبِالْحَسَنِ وَالْحُسَیْنِ، وَعَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ، وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَمُوْسَی بْنِ جَعْفَرٍ، وَعَلِیِّ بْنِ مُوسی، وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، وَعَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ، وَالْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ أَئِمَّهً.
أَللَّهُمَّ وَلِیُّکَ الْحُجَّهُ فَاحْفَظْهُ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ، وَمِنْ خَلْفِهِ، وَعَنْ یَمینِهِ وَعَنْ شِمالِهِ، وَمِنْ فَوْقِهِ وَمِنْ تَحْتِهِ، وَامْدُدْ لَهُ فی عُمْرِهِ، وَاجْعَلْهُ الْقائِمَ بِأَمْرِکَ، اَلْمُنْتَصِرَ لِدینِکَ. وَأَرِهِ ما یُحِبُّ وَتَقَِرُّ بِهِ عَیْنُهُ فی نَفْسِهِ وَفی ذُرِّیَّتِهِ، وَأَهْلِهِ وَمالِهِ، وَفی شیعَتِهِ وَفی عَدُوِّهِ، وَأَرِهِمْ مِنْهُ ما یَحْذَرُونَ، وَأَرِهِ فیهِمْ ما یُحِبُّ وَتَقَِرُّ بِهِ عَیْنُهُ، وَاشْفِ بِهِ صُدُورَنا وَصُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنینَ.

ترجمه: خشنودم که خداوند پروردگار من، اسلام دین من، قرآن کتابم، حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم پیامبرم، حضرت علی سرپرست و صاحب اختیارم، حسن و حسین و علیّ بن حسین و محمّد بن علی و جعفر بن محمّد و موسی بن جعفر و علیّ بن موسی و محمّد بن علی و علیّ بن محمّد و حسن بن علی و حجّت بن الحسن بن علی، امامان و پیشوایان من باشند.

خداوندا؛ ولیّ تو حضرت حجّت است، پس او را از رو به رو و پشت سرش و از طرف راست و چپش، و از بالا و پایین حفظ فرما، و عمرش را طولانی کن، و او را قیام‏کننده به امرت قرار بده، تا یاری‏گر دینت باشد. و آنچه دوست می‏دارد و باعث چشم‏ روشنی‏ اش می‏شود در مورد خودش و فرزندانش و خانواده‏اش و مالش و پیروان و دشمنانش به او نشان ده ؛ و آنچه دشمنانش در مورد او پرهیز دارند به آنان نشان ده، و آنچه آن حضرت در مورد دشمنانش دوست دارد و چشمش به آن روشن می‏شود به او نشان ده و سینه‏ های ما را و سینه‏ های مؤمنان را به وسیله او شفا بخش.

این حدیث، دعا کردن برای فرج مولای‏ مان حضرت حجّت ارواحنا فدا را بعد از هر نماز واجب مورد تأکید قرار می ‏دهد. (۱)

منبع:
۱. مکیال المکارم : ۳/۲، و مانند آن در «نزهه الزاهد : ۹۱» وارد شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن