آثار گرافیکی غدیربزرگسالبنر، طرح گرافیکی و اینفوگرافی غدیرغدیرفایل تصویریمخاطبیننوجواننوع محتوا

روزنامه دیواری غدیر

روزنامه دیواری غدیر (من کنت مولاه فهذا علی مولاه)

روزنامه دیواری غدیر حاوی 4 فایل تصویری می باشد که با استناد به منابع اهل سنت واقعه غدیرخم را با ساختار گرافیکی بسیار زیبا در قالب روزنامه دیواری ارائه نموده است. که جهت نصب بر روی تابلو اعلانات ساختمان، مراکز کاری، دانشگاه ها و … بسیار مناسب می باشد. همچنین می توان از این فایل ها جهت پرزنت در جشن های غرفه ای استفاده نمود. کیفیت فایل ها بسیار مناسب و قابل چاپ می باشد.

واقعه غدیر

از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله هنگام بازگشت از حجة الوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیر خم، امیرالمؤمنین علیه السلام را ولی و جانشین خود معرفی کرد. حاضران در آن واقعه که بزرگان صحابه نیز در میان‌شان بودند، با امیرالمؤمنین علیه السلام بیعت کردند.

این معرفی بنا به دستور الهی در آیه تبلیغ بود. این آیه، کمی قبل از ۱۸ ذی الحجه سال دهم قمری نازل شد که به پیامبر صلی الله علیه و آله دستور می‌ داد آنچه خداوند بر او نازل کرده، ابلاغ کند و اگر پیامبر این کار را نکند، رسالتش را انجام نداده است.

سپس آیه اکمال نازل شد که می‌گفت: امروز دین شما را کامل نمودم و نعمت خود را بر شما تمام کردم و دین اسلام را برای شما پسندیدم. معصومان (علیهم السلام) به حدیث غدیر استناد کرده‌اند و شاعران بسیاری، از دوران امیرالمؤمنین علیه السلام تا به امروز، درباره آن شعر سروده‌ اند.

از مهم‌ترین آثار درباره این واقعه و حدیث غدیر، کتاب الغدیر فی الکتاب و السنة و الادب از علامه امینی است. پیامبر (صلی الله علیه وآله) و دیگر معصومان علیهم السلام این روز را عید خوانده‌ اند و مسلمانان، به‌ ویژه شیعیان این روز را جشن می‌ گیرند. حدیث غدیر در منابع شیعه و سنی نقل شده است.

برای مشاهده تصاویر روزنامه دیواری غدیر روی هر تصویر کلیک کنید.


برای مطالعه و مشاهده بیشتر در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام، غدیر می توانید به فهرست مطالب غدیر در لینک زیر مراجعه نمایید.
فهرست غدیر

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا