او یک خدمتگزار بود شماره ۴۴

او یک خدمتگزار بود شماره ۴۴

📜همه ی ما اورا با نامه های پرمهری که از سمت امام عصر، برایش به نگارش در آمده، میشناسیم. همان گونه که امام او، وی را خطاب قرار داد:”الاخ السدید و ولی الرشید الشیخ المفید، به برادر استوار و پیروی هدایت شده، شیخ مفید”🖋شرح توقیعات حضرت به وی چنین است:

🌅توقیع بیست سوم ذیحجه:

درود خدا بر تو ای یاری رسان حق! و آن که با گفتار راستین مردم را به حق می خوانی.در ادامه شیخ را از محل سکونتشان در غیبت کبری مطلع می سازند و دلیل را چنین می فرمایند: تا به این وسیله در جریان باشی که به خاطر کارهای شایسته ات نزد ما مقرب هستی.و برای اطمینان خاطر شیعیانشان می فرمایند:

🌅ما به تو اطمینان می دهیم که هرکس از برادرانت تقوا پیشه کند و حق را به صاحبانش برساند از فتنه های آخر زمان، در امان خواهد بود.و وی را تا آنجا به خود نزدیک می بینند که می فرمایند:

🖋و نشانه ی حرکت و خروج ما رخداد مهمی است که در مکه از سوی پلیدان رخ خواهد داد؛ اما به هدف خویش دست نخواهند یافت چرا که ما با دعا به درگاه خدا پشتیبان اهل توحید هستیم و آنان را حفاظت خواهیم کرد. پس دلهای شیعیان به دعای ما آسوده باشد و مطمئن باشند که ما برایشان کافی هستیم.و دلایل تاخیر دیدارشان از شیعیان را بیان می کنند:

و دیدار ما از شیعیان، به تاخیر نمی افتد مگر به سبب اعمال خودشان، که به گوش و نظر ما می رسد وخاطر مارا از آن ها مکدّر می کند.

ادامه دارد…


برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بیان کنید

پنج + 16 =