او یک خدمتگزار بود شماره ۴۳

او یک خدمتگزار بود شماره ۴۳

وی در سال ۱۳۱۵ شمسی در مشهد و در خانواده مذهبی متولد شد. و از طفولیت به کسب علوم دینی پرداخته وپدر هجده سالگی به نجف رفته به مدت پنج سال از محضر آیات حوزه نجف کسب فیض نمود.پس از پنج سال به مشهد بازگشته و پس ازدواج به قم مراجعت نموده و به تحصیل پرداخت. از سال هزارو سیصد و چهل نخستین سخنرانی های خود را مبنی بر تذکر نسبت به ولی عصر علیه السلام آغاز نمود.آوازه ی منبر های او از قم و مشهد فراتر و در کشور طنین انداز شد. اخلاص و ارادت او به حضرت ولی عصر و ارائه سبک نوین در امر ارشاد، صراحت، شجاعت و علم بالای ایشان موجبات جذب جوانان با هر طرز فکری را به منبرهای ایشان واصلاح آن هارا فراهم نمود.

او در راه جلب رضایت امامش از هیچ تلاشی فروگذار نکرد تا آن جا که بخش عمده ی درآمدش را وقف خریدمکان های مروج فساد برای ممانعت از فعالیت آن ها با مبالغ بالا و تاسیس خیریه انصار الحجه با تحت پوشش قرار دادن پنج هزار تن از خانواده های بی بضاعت نمود.

توجه تام او به حضرت ولی عصر، حال خاصی به نقل تشرفات از زبان ایشان می داد به نحوی که بسیاری را متحول و متوجه حضرت نمود.سرانجام طاغوت این حجم از اخلاص و دلدادگی وی را به امامش تاب نیاورده و با طرح تصادف ساختگی، در۳۰ تیر ۵۷ مطابق با نیمه شعبان نوای یابن الحسن شهرت یافته ی شیخ احمد کافی،بلبل اهل بیت را خاموش نمود.


برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بیان کنید

2 + نوزده =