او یک خدمتگزار بود نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

علی بن محمد سمری سفیر امام عصر – او یک خدمتگزار بود شماره 31

علی بن محمد سمری چهارمین سفیر امام عصر علیه السلام در زمان غیبت صغری است.

آنان که در کتاب خدا صالحین خوانده شدند، یا حجت خدا هستند یا مخلصین در خدمتگزاری به حجت خدا.
با ما همراه باشید در مجموعه ی روایت های او یک خدمتگزار بود….
او یک خدمتگزار بود شماره 31 درباره علی بن محمد سمری است.

چهارمین سفیر

امام در برخی منابع روایی کراماتی برای جناب سمری نقل گردیده که به جهت رفع تردید شیعیان انجام گردیده و از آن جمله می‌ توان به خبر دادن به جماعتی از مردم قم درباره وفات ابن بابویه پدر شیخ صدوق و ساکن قم، اشاره کرد.

هنگامی که زمان رحلت ابوالحسن سمری فرا رسید و مرگ وی نزدیک گردید، به وی گفتند: چه کسی را جانشین خود قرار می‌دهی ؟ او در جواب، توقیعی از ولی امر خود بدین مضمون به مردم نشان داد:

توقیع شریف

“بسم اللّه الرحمن الرحیم.
ای علی بن محمد سمری!
خداوند پاداش برادران دینی تو را در مصیبت مرگ تو بزرگ دارد. تو اکنون تا شش روز دیگر خواهی مرد. پس کارهای خود را جمع کن و درباره نیابت و وکالت به هیچ کس وصیت مکن تا جای تو بنشیند؛ زیرا غیبت کامل (غیبت کبری) فرا رسیده است.

دیگر تا آن روزی که خدای تبارک و تعالی بخواهد، ظهوری نخواهد بود و آن پس از مدت درازی خواهد بود که دلها را به سختی و قساوت فراگیرد و زمین از ستم و بیداد پر گردد. به زودی از شیعیان من کسانی ادعای مشاهده خواهند کرد، بدان هرکس که پیش از خروج سفیانی و بر آمدن صیحه و بانگی از آسمان، ادعای دیدن من را نماید، دروغگو و تهمت زننده است. قدرت و توانایی از آن خداوند بلند پایه و بزرگ است و بس.”

حاضران از توقیع شریف نسخه برداشته و چون روز ششم شد، به سوی او بازگشتند و ایشان را در حال احتضار یافتند. پس پرسیدند جانشین شما کیست؟ فرمود : ” خدا را مشیتی است که خود انجام خواهد داد.” و با بیان این سخن به سوی خالق شتافت.
مزار مطهر جناب سمری در شهر بغداد در نزدیکی مقبره شیخ کلینی زیارتگاه عاشقان امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌باشد.

لینک فهرست مقالات او یک خدمتگزار بود:
این لینک شامل تمامی شماره های او یک خدمتگزار بود می باشد.

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا