کتاب پیمان غدیر بیعت با مهدی

کتاب پیمان غدیر بیعت با مهدی – معرفی کتاب غدیر

کتاب پیمان غدیر بیعت با مهدی عجل الله تعالی فرجه

کتاب پیمان غدیر بیعت با مهدی عجل الله تعالی فرجه،چهار فصل است که در فصل اول «پیام غدیر در کتاب و سنت»، به بیان پیمان و عهد الهی که بر عهده بشر به واسطه ابلاغ خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله است، پرداخته شده است.در دو فصل بعد به دلایل قرآنی و روایی التزام و وفای به این پیمان الهی پرداخته شده و ثابت می گردد که از جمله بهترین راههای وفای به این پیمان الهی، خدمتگزاری به آستان مقدس حضرت ولی العصر ارواحنا فداه است.در نهایت در فصل چهارم به چگونگی خدمت مقبول به ساحت مقدس امام زمان علیه السلام در آینه دعاها و روایات مربوط به عید غدیر پرداخته می شود.

مشخصات کتاب :

  •  نام کتاب: پیمان غدیر بیعت با مهدی
  • پدیدآورنده: دکتر سید محمد بنی هاشمی
  • ناشر: منیر
  • موضوع: غدیر خم

کتاب پیمان غدیر بیعت با مهدی

مقدمه کتاب :

امام صادق علیه السلام درباره ی عیدغدیر فرموده اند: آن« عید» بزرگترین عید خدواند است و خدای عزوجل هیچ پیامبری را مبعوث نکرده، مگر آنکه این روز را عید گرفته است.

ما شیعیان که سالروز غدیر را جشن می گیریم و به آن افتخار می کنیم، آیا تاکنون به مسئولیت خود در قبال آن اندیشیده ایم ؟ آیا توجه کرده ایم که مؤمنان آخرالزمان هم مخاطبان واقعی پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در روز غدیر سال دهم هجری بوده اند؟ آیا می دانیم که از آنروز به گردن  گذاردن  برکدام بیعت، دعوت شده ایم؟

روز غدیر به فرمایش امام صادق علیه السلام در آسمان« یوم العهد العهود » روز عهد شناخته شده است و در زمین « یوم المیثاق المأخوذ» روز پیمان ستانده شده، این عهد و پیمانی که اهل آسمان و زمینیان از غدیر می شناسند، کدام عهد و پیمان است؟ آیا این همان عهد خداوند نیست که فرمود : أوفُوا بِعَهدی، به عهد من وفا کنید ؟

برای مطالعه بیشتر در مورد غدیر و ظهور به لینک زیر مراجعه نمایید:
لینک دانلود


دیدگاه خود را بیان کنید

17 + ده =