آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتن ادبی و دکلمه نیمه شعبانمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبان

شب های دلتنگی امام زمان علیه السلام – متن ادبی نیمه شعبان

شب های دلتنگی امام زمان علیه السلام (دلنوشته ای برای امام زمان علیه السلام)

متن ادبی شب های دلتنگی امام زمان علیه السلام دلنوشته ی شخصی که با امام عصر علیه السلام گفتگو میکند تا شاید کمی از دلتنگی هایش کم کند. او بی صبرانه منتظر امامش است تا او را زیارت کند.

متن ادبی شب های دلتنگی امام زمان علیه السلام

بی ‌صبرانه منتظرم تا در شب‌های خیال من طلوع کنی و من چقدر ‌این شب‌های روشن از نام تو را دوست دارم. نام زیبای تو به من رهایی می‌بخشد. روحم را پرواز می‌دهد. خدای عشق را شکر می‌کنم که نام تو را بر زبانم نوشت و نگاه مهربانت را به من هدیه داد.

همان خدایی که بی‌قراری را به من بخشید و در کاسه انتظارم صبر ریخت.صدای قدم‌های تو در کوچه‌های دل پیچیده است. از این رو همه وجودم را شور انتظار پر کرده است. امروز به قدر تمام روزهای نیامده دلتنگ تو هستم.

حالا به هر طرف که می‌چرخم تو را می‌بینم و اگر گوش جان بدهم می‌توانم از پرنده‌ها و درخت‌ها، سنگ‌ها و دیوارها؛حتی از همین طاق نصرت‌هایی که مثل بسیجی‌ها سربند «یا صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی فرجه)» به پیشانی بسته‌اند صدای تو را بشنوم.

ای یوسفی که یعقوب دلم منتظر عطر پیراهن تو است! و با پاهایی تاول‌زده، کوچه‌های دلنگرانی را طی کرده ‌ام تا به خیابان دلتنگی رسیده‌ ام. اهمیتی ندارد که چند روز در راه بوده ‌ام یا‌ این راه عاشق‌کش کی به  انتها می ‌رسد؛ همین که در مسیر منتهی به نگاه تو باشم برای من کافی است. نه از راهی که آمده ‌ام احساس خستگی می‌کنم و نه از تاول ‌این پاهای مهربان به تنگ آمده‌ام یا گلایه‌ ای دارم.

حالا هم دست‌ هایم مسیر آمدنت را نشان می ‌دهد؛ نامت برای یک لحظه از روی لب‌هایم نمی‌افتد و قلبم «جمکرانی» است پر از زائران منتظر و دلشکسته که همه امیدشان نگاه مهربانانه تو است. بی‌تو خیابان ‌ها یا به بن‌بست می‌ رسد یا آنقدر پر از پیچ ‌و ‌خم است که تنها سردرگمی را به دنبال دارد.

زودتر بیا تا این پاهای به خواب رفته بیدار شوند و مرا به لحظه‌های آرامش تو برسانند. کاش وقتی می‌آیی کوچه ‌ها در خواب نباشند. شاعران خواب نباشند. خورشید و پنجره و درخت‌ها خواب نباشند کاش روز میلادت را با روز موعود آمدنت، پیوند می‌زدی و امروز تیتر اول همه خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها خبر آمدن تو بود.

عبدالرحیم سعیدی راد


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا