متن سخنرانی و مقاله فاطمیهآثار نوشتاری و اجرایی فاطمیهبزرگسالفاطمیهمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

حمله به خانه وحی – سخنرانی فاطمیه

حمله به خانه وحی (یکی از وقایع انکار ناپذیر تاریخی)

توجیهات درمورد حمله به خانه وحی این موضوع را بازتاب میدهد که، گاهی اوقات برای کمرنگ نمودن وقایعی که اتفاق افتاده میتوان توجیهاتی دست و پا کرد که در منظر اول، بسیار منطقی به نظر می رسند.

لذا افرادی که پیگیر آن ماجرا هستند به صورت ابتدایی، راضی شده به نحوی که دست از کنجکاوی می کشند. معمولاً اینگونه توجیهات زمانی بیان می گردند که کار از کار گذشته و اتفاقی که نباید می افتاده، افتاده و نظرها را به خودش جلب کرده است.

در این میان هم عاملان آن واقعه و یا پیروان و رضایت دهندگان به آن اتفاق نیز برای اینکه به قول معروف «زهر کلام گرفته شود» دست به توجیهاتی میزنند که در بعضی مواقع، آنقدر سخیف و بی پایه است که مشمول این ضرب المثل معروف می گردد: عذر بدتر از گناه!! هجوم به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها با کمال تاسف یکی از وقایع انکار ناپذیر تاریخی است که هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد.

وقوع این فاجعه گذشته از تواتر در منابع و مدارک شیعی (به نحوی که شیعه را با اعتقاد به چنین امری می شناسند) در برخی از کتب اهل تسنن نیز ریشه ها و نشانه هایی دارد که این نوشتار مجال اشاره به آنها نیست.

از طرف دیگر هم مدافعان عقیده اهل تسنن در برخی اوقات برای دفاع از عقیده شان در مقابل سخنان شیعیان، بعضاً متعرض این فاجعه شده و عکس العمل های متفاوتی داشته اند.

برخی اساساً منکر این فاجعه میشوند و هرگونه اشاره و تعرض به آن را نشانی از نشانه های رفض و تشیّع میدانند همانند سخن قاضی فضل بن روزبهان در مورد محمد بن جریر طبری که او را رافضی می داند!

بعض دیگر نیز در ضمن پاسخگوئی به سخنان شیعیان و ادله ایشان، در مقام توجیه تهدید و هجوم به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها برآمده و سخنان جالبی بیان می نمایند. در این نوشتار قصد داریم تا به چند نمونه از این توجیهات اشاره نماییم و هرگونه نتیجه گیری را به خواننده منصف واگذار نماییم.

برای مطالعه متن حمله به خانه وحی کلیک نمایید.


برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا