برگزاری جشن غدیرآثار نوشتاری و اجرایی غدیرغدیرکودکمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

جشن استقبال از غدیر – جشن غدیر کودک

جشن استقبال از غدیر مخصوص کودکان (توضیحات اجرای یک جشن)

در مقاله جشن استقبال از غدیر بخش های مختلف جهت اجرای یک جشن برای کودکان به طور کامل شرح داده شده، که شما بزرگواران می توانید برای برگزاری جشن عید غدیر از آنها استفاده نمایید.

بخش های مختلف جشن استقبال از غدیر

  • قبل از قرآن
  • معرفی نمایش
  • معرفی سرود
  • معرفی مسابقه
  • معرفی دکلمه
  • معرفی بازی
  • خداحافظی

قبل از قرآن

بچه ها شادی کنید آمده عید غدیر
باز گوید مادرم، قصه های دلپذیر

بار دیگر شهرما ، نورباران می شود
با فروغ  چلچراغ ، شب چراغان می شود

باز هم امشب پدر نقل و شیرینی خرید
باز بوی عطر و گل، می دهد پیغام عید

بنده خوب خدا، یار پیغمبر علی علیه السلام
امام اول است، بهترین رهبر علی علیه السلام

بانگ قرآن مجید، می رسد از کوچه ها
مژده عید غدیر، شادی ما بچه ها


دوستای گلم سلام. لطفاً سکوت را رعایت کنید تا جشنمون را با نوای قشنگ قرآن کریم شروع کنیم ممنونم از این که به احترام قرآن سکوت می کنید.

سلام و خوشامد گویی

 روزی پیامبر ما یکجا به نام غدیر، گفت به همه آدما

 هر کسی من بوده ام، بزرگ و رهبری او

 از این به بعد علی هست، امام و سرور او

از اون به بعد ایشون شد، اما مومن ها

 عید می گیریم اون روزو، تا باشد دنیا دنیا

 سلام به همه دوستای گلم عیدتون مبارک باشه. منو دوستام اینجا به خاطر عید غدیر که بزرگترین عید مسلمانان و شیعیان هست جشن گرفتیم و از همه شما ممنونم که دعوت ما را قبول کردین با مدیر این جا که با هم شادی کنیم. اول به افتخار خودتون یه دست و جیغ و هورای محکم.

 میخوایم یه سرودی رو پخش کنیم که کاغذ نوشته اش رو بچه ها الان به شما میدن دو دفعه با هم سرود را گوش می‌کنیم و دفع های  بعد همگی با هم از روی کاغذ آن این سرود را بلند می خوریم. موافقین؟؟؟


معرفی نمایش جشن استقبال از غدیر

چند روز دیگه روز عید غدیره. روزی که دو دست خدایی، دو دسته سبز و مهربون تو دست هم قرار گرفتند.  دستهای دو نفر که بهترین مردای روی زمین بودند. پیامبر صلی الله علیه و آله  دست علی علیه السلام را بالا برد و به همه گفت که بعد از من ، علی علیه السلام  رهبر همه مسلمون هاست.

پیامبر اون روز با صدای بلند فریاد زد: هرکس منو رهبر خودش میدونه ، از این به بعد ،علی هم رهبر اونه. پیامبر که علی علیه السلام رو خیلی دوست داشتن ، برای دوستان علی علیه السلام هم دعا کردند و گفتند: ای خدای بزرگ! حرکت علی رو دوست داره ، تو هم با او دوست باش و هرکس با علی دشمن ، تو هم با او دشمن باش.  خدایا به ما کمک کن که همیشه تا آخر عمرمون دوست و یاور حضرت علی علیه السلام باشیم.

 بچه های عزیز
دوستای من الان یه نمایش خیلی قشنگ رو  تمرین کردن که براتون اجرا کنند پس بیاین با هم براشون دست و هورا بکشیم تا بیان و نمایش را اجرا کنند.


معرفی سرود جشن استقبال از غدیر

 من بچه شیعه هستم
شاداب و شاد و خندان

امام اول من
علی  است  شاه مردان

من بچه شیعه هستم
مثل گل بهارم

این است افتخارم
علی رو دوست دارم

من بچه شیعه هستم
صورتم مثل ماه

شعار من همیشه
علی ولی الله

 خوب دوستای عزیزم، امیدوارم که از جشن لذت برده باشین. الان می خوام ازتون دعوت کنم که با هم سرودی که دوستان برای  اجراش زحمت کشیدن رو تماشا کنیم.  به افتخار خودتون یه دست مرتب بزنین تا دوستای من آماده بشن و بیان.


معرفی مسابقه جشن استقبال از غدیر

 دوستای عزیزم، کلمه غدیر چند تا معنی داره : برکه، آبگیر، نهر کوچک، به محلی که آب ها جمع میشه. میدونید. برخی اوقات آنقدر بارون میاد که سیل جاری میشه و برخی از جاهای زمین که ‏ گود هست.

 اونجا را آب فرا میگیره. غدیر هم یک جایی بوده که آب آن جا را فرا می گرفته  و به آنجا جمع شدن. این  غدیر معمولاً خشک نمیشه و حتی در سال های کم آب و خشک ازبین نمیره. چشمه آبی توی اون نزدیکی هست که بهش میگن چشمه غدیر یا به قول عرب ها عین الغدیر.

 این قدیم معروف به خم  است گاهی اوقات اسامی دیگری نیز شناخته میشه و کنار هم این برکه بوده که حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم حضرت علی علیه السلام را به عنوان جانشین خودشان معرفی کردند.

خب حالا  تا اینجا رو با هم همراهی کردیم ، رسیدیم به یک بخش خیلی باحال که کلی جایزه توش داره و اونم مسابقه هست. سعیده خانم که همه ما خیلی دوسشون داریم و دوست عزیزمون هست میان و برامون مسابقه را اجرا می کنند. پس به افتخار خودمون و جایزه ها یه دست و جیغ و هوراااا


معرفی دکلمه جشن استقبال از غدیر

غدیر چشمه جوشان
غدیر به آب خروشان

غدیر ، یه برکه خوب
غدیر ، یه روز محبوب

غدیر ، یه روز زیبا
یه عید خوب خدا

غدیر ، عید ولایت
شده روز هدایت

پیغمبر خدا گفت
نبی مصطفی گفت دانا

علی امام شماست
برایتون رهنماست

امام متقینه
امیرالمومنین

حرف شیطون گوش نشه
علی فراموش نشه

خوب دوست عزیزم خسته نباشین. برای این ساعت از برنامه دوست خوبم……. خانم یک کلمه خیلی قشنگ در مورد عید غدیر و تمرین کرده که قراره بیاد برامون اجرا کنه. بیاین با هم………… خانم را تشویق کنیم تا از دکلمه قشنگ لذت ببریم.


معرفی بازی جشن استقبال از غدیر

همه همیشه عید رو دوست دارند.عید روز شادی است.عید روز خوشحالی و خنده هست.عید همیشه روز آشتی کردن و پاک کردن غم وغصه از دل هامونه. ما بچه ها همیشه تو روزهای عید خیلی خوشحالیم. چون به دید و بازدید می ریم و از بزرگترهامون عیدی می گیریم.

حالا که نزدیک عید غدیر هستیم و اینجا هم به مناسبت عید غدیر جشن گرفتیم موافین برای اینکه خیلی بهمون خوش بگذره یک بازی رو با هم بکنیم؟ خب پس به افتخار سعیده خانم که قراره بیان این بازی رو بهمون یاد بدن یک دست و هورای بلند.


خداحافظی جشن استقبال از غدیر

 او دستهایی مهربان داشت
پروانه هارا پر نمی داد

او شمع مردم بود و اشکش
بوی گل و پروانه می داد

او خوب بود، او نان خود را
با دیگران تقسیم می کرد

او با خدا بود و خودش را
تنها به او تسلیم می کرد

او مثل خورشید جهان تاب
تا آخرین لحظه درخشید

تا اینکه جان خودش را
هم مثل نان خویش بخشید

دوستای خوبم . ممنونم که تو جشن ما (جشن استقبال از غدیر) شرکت کردین. امیدوارم بهتون خوش گذشته باشه و از عیدغدیر امسال یه خاطره خوب داشته باشین. بیاین با هم رو به قبله بایستیم و دستهامون رو به آسمون بلند کنیم و با هم دعای فرج رو بخونیم و جشنمون رو با این دعا تموم کنیم.


برای مطالعه و مشاهده مطالب بیشتر در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام و غدیر می توانید به فهرست مطالب غدير در لینک زیر مراجعه نمایید.
فهرست غدیر

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا