او یک خدمتگزار بود شماره 10 ،او یک خدمتگزار بود شماره 13 ،او یک خدمتگزار بود شماره 10 ،او یک خدمتگزار بود شماره 15 ،او یک خدمتگزار بود شماره 16 ،او یک خدمتگزار بود شماره 20 ،او یک خدمتگزار بود شماره48 ،او یک خدمتگزار بود شماره49 ،او یک خدمتگزار بود شماره 2 ،او یک خدمتگزار بود شماره 37 ،او یک خدمتگزار بود شماره 38 ،او یک خدمتگزار بود شماره 39 ،او یک خدمتگزار بود شماره 40

او یک خدمتگزار بود شماره۴۸

او یک خدمتگزار بود شماره۴۸

آنان که در کتاب خدا صالحین خوانده شدند، یا حجت خدا هستند یا مخلصین در خدمتگزاری به حجت خدا.
با ما همراه باشید در مجموعه ی روایت های او یک خدمتگزار بود….
او یک خدمتگزار بود شماره۴۸ درباره شیخ عبدالحسین امینی است.

شیخ عبدالحسین امینی

 شیخ عبدالحسین فرزند شیخ احمد امینی در سال ۱۲۸۱ه.ش در روستای سردها شهرستان سراب و در خانواده ‌ای سرشناس، دیده به جهان گشود. جد وی امین ‌الشرع از روحانیان بنام تبریز بود،تحصیلات مقدماتی را در تبریز گذراند.

در جوانی به نجف رفت و پس از گذراندن مراحل تحصیلی و نیل به رتبه اجتهاد نزد مراجع معروف وقت نجف، دوباره به تبریز بازگشت.بعد از مدتی تدریس و تحقیق در تبریز دوباره به نجف رفت و برای انجام و بسط پژوهش ‌های تاریخی معروف خود برای همیشه در آنجا ماند.

وی در سال ۱۳۳۵ قمری تألیف کتاب «شهداء الفضیله» را آغاز کرد، موضوع این کتاب دربارهٔ «عالمانی بود که در راه حق به شهادت رسیده‌اند». در این کتاب زندگی بیش از ۱۰۰ عالم شیعه از قرن ۴ تا ۱۴ ذکر شده‌است.

 نجفقلی ملقب به امین الشرع، در سال ۱۲۵۷ هجری قمری بدنیا آمد و مدتی از زندگی خود را در سردها (یکی از روستاهای شهرستان سراب) گذرانید و سپس به تبریز مهاجرت نمود و برای همیشه در آنجا مقیم گشت.

خصوصیات علامه

وی فردی عالم و صاحب و متقی بود و حیات خویش را مصروف کسب علوم دینی نمود و در شعر و ادب و مکارم اخلاقی به حظی وافر دست یافت. امین الشرع شعر نیز می‌سرود و قصائدی در مدح ائمهٔ اطهار علیهم‌ السلام دارد که هم اکنون در دست است.

 او در شعر خود به « واثق » تخلص می‌کرد و نقش مُهر او، آنطوری که در پشت بعضی از رسائلش مشهود است، «الواثق بالله الغنی عبده نجفقلی» بوده است. وی در سن ۸۳ سالگی در شب جمعه هفتم جمادی الاولی سال ۱۳۴۰ هجری یک ساعت پیش از اذان صبح، دیده از جهان فروبست و بصورت امانت در محل وفات خود (تبریز) دفن گردید.

علامه امینی می‌فرمودند: ۱۲ سال پس از فوت مرحوم جدم (امین الشرع) وقتی که او را از قبرش بیرون آوردیم تا به نجف اشرف منتقل نماییم با نهایت تعجب و شگفتی دیدیم کوچکترین تغییری در جنازهٔ این مرد بزرگوار بوجود نیامده است، و حتی مویی از محاسن شریفش نریخته است. امین الشرع پس از انتقال به نجف اشرف در جوار مولای متقیان امیرمومنان علیه السلام در « وادی السلام » به خاک سپرده شد.

ادامه دارد… .

مقالات مرتبط با او یک خدمتگزار بود :

او یک خدمتگزار بود شماره ۲

او یک خدمتگزار بود شماره ۱۳

او یک خدمتگزار بود شماره ۱۶

او یک خدمتگزار بود شماره ۳۷

او یک خدمتگزار بود شماره ۳۹

او یک خدمتگزار بود شماره ۴۸

او یک خدمتگزار بود شماره ۱۰

او یک خدمتگزار بود شماره ۱۵

او یک خدمتگزار بود شماره ۲۰

او یک خدمتگزار بود شماره ۳۸

او یک خدمتگزار بود شماره ۴۰

او یک خدمتگزار بود شماره ۴۹