او یک خدمتگزار بود شماره 50او یک خدمتگزار بود شماره 49او یک خدمتگزار بود شماره 35او یک خدمتگزار بود شماره 35او یک خدمتگزار بود شماره 47او یک خدمتگزار بود شماره او یک خدمتگزار بود شمارهاو یک خدمتگزار بود شماره 34او یک خدمتگزار بود شماره34او یک خدمتگزار بود شمارهشماره34او یک خدمتگزار بود شماره 30او یک خدمتگزار بود شماره 48او یک خدمتگزار بود شماره 24او یک خدمتگزار بود شماره 27او یک خدمتگزار بود شماره3 او یک خدمتگزار بود شماره25 او یک خدمتگزار بود شماره43 او یک خدمتگزار بود شماره 44او یک خدمتگزار بود شماره44او یک خدمتگزار بود شماره26

او یک خدمتگزار بود شماره۲۵

او یک خدمتگزار بود شماره۲۵

آنان که در کتاب خدا صالحین خوانده شدند، یا حجت خدا هستند یا مخلصین در خدمتگزاری به حجت خدا.
با ما همراه باشید در مجموعه ی روایت های او یک خدمتگزار بود….
او یک خدمتگزار بود شماره ۲۵ درباره ابو عَمرو عثمان بن سعید عَمرى است.

ابو عَمرو عثمان بن سعید عَمرى

در عصر تاریک و پر دسیسه ی طاغوت عباسی آن هنگام که انوار درخشان آخرین فرزند خانواده ی خورشید، از پس ابرهای غیبت صغری، عمق بی روح زمین را گرم و روشن می‌کرد؛ یار و خادم امامین عسکریین، به خدمت و نیابت امام عصر ارواحنا فداه مفتخر گشت و سختی هجرت از سامرا به بغداد را برای انجام هر چه بهتر وظیفه ی بزرگ و خطیر خویش به جان دل خرید!

عثمان در مدت نیابت، رهبری وکلای نواحی مختلف را بر عهده گرفت و به رسم امانت، وجوهات و هدایای مردم را می‌گرفت و برای پیشوای شیعیان می‌فرستاد. او همچنین نامه‌های شیعیان را به امام، و دست‌نوشته‌ها و توقیعات حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در پاسخ به شیعیان را به صاحبان اصلی و قلوب منتظرین حضرتش می‌رساند.

وقتی جعفر کذاب برادر امام عسکری علیه السلام ادعای نیابت کرد، احمد بن اسحاق از اصحاب آن امام برای اطلاع از درستی یا نادرستی ادعای جعفر، نامه‌ای نوشت و به وسیله عثمان بن سعید برای حضرت مهدی فرستاد. امام در پاسخ نامه، امامت جعفر را رد کرد و او را مفسد و ترک‌کننده نماز خواند.

این خادم امین و عزیز حضرت صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف چنان رتبه و منزلتی نزد امام خویش داشت که بعد از وفات وی، حضرت در توقیعی که به جهت تسلای فرزند عثمان مکتوب فرمودند، از رضایت کامل خویش از این یار صدوق و احساس غربت وجود نازنینشان در فراق نائب خاصشان؛ جناب عثمان بن سعید سخن رانده اند.
مزار مطهر جناب عثمان واقع در شهر بغداد پذیرای عاشقان خدمت به ساحت مقدس حضرت ولی عصر علیه السلام می‌باشد .
‌….قَوِّ عَلی خِدمَتِکَ جَوارِحی…..

مقالات مرتبط با او یک خدمتگزار بود :

او یک خدمتگزار بود شماره۲۴

او یک خدمتگزار بود شماره۲۶

او یک خدمتگزار بود شماره۲۸

او یک خدمتگزار بود شماره۳۰

او یک خدمتگزار بود شماره۳۳

او یک خدمتگزار بود شماره۳۵

او یک خدمتگزار بود شماره ۴۳

او یک خدمتگزار بود شماره۴۷

او یک خدمتگزار بود شماره۴۹

او یک خدمتگزار بود شماره۲۵

او یک خدمتگزار بود شماره۲۷

او یک خدمتگزار بود شماره۲۹

او یک خدمتگزار بود شماره۳۱

او یک خدمتگزار بود شماره۳۴

او یک خدمتگزار بود شماره۳۶

او یک خدمتگزار بود شماره۴۴

او یک خدمتگزار بود شماره۴۸

او یک خدمتگزار بود شماره۵۰