آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام – جایگاه بحث مهدویت در اعتقادات شیعی

نویسنده کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام تلاش می کند به این سوالات پاسخ دهد که اصولا جایگاه بحث مهدویت در اعتقادات شیعی کجاست؟ نویسنده کتاب تلاش می کند به این سوالات پاسخ دهد که اصولا جایگاه بحث مهدویت در اعتقادات شیعی کجاست؟ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی علیه السلام و آشنایی و معرفت به آن حضرت و انتظار ظهور آن حضرت و توجه و توسل به ایشان ضرورت دینی دارد، و یا اینکه مسلمانی بدون آن نیز امکان پذیر است؟!

نویسنده ی کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام گفتگو در این زمینه را در ۱۴ فصل دنبال کرده و با استناد به آیات و روایات، ولایت اهل بیت را پایه اصلی دین، شرط ایمان، شرط قبولی اعمال، تنها راه نجات و برترین نعمت خداوند معرفی می کند.

مشخصات کتاب

نام کتاب:کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام
نویسنده: هادی قندهاری
ناشر: مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر
موضوع: جایگاه بحث مهدویت در اعتقادات شیعی


کتاب آثار اعتقادبه امام زمان


بخشی از کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام 

از این تقسیم بندی عرفی و مشهور که “اعتقاد به ولایت و امامت در اصول مذهب قرار گرفته”، برخی این نتیجه را گرفته اند که اعتقاد به امامت و ولایت اهل بیت علیهم السلام ضرورت اسلامی نداشته، ایمان اسلامی بدون آن امکان پذیر است! در حالی که نصوص دینی، خلاف این دیدگاه را اثبات می کند.

حضرت باقر علیه السلام فرمودند: «اسلام بر پنج پایه بنا شده است: بر نماز و زکات و روزه و حج و ولایت و برای هیچ کدام از چهار اصل قبلی به اندازه ی ولایت، سفارش نشده است.» سپس امام فرمودند: «ولی مردم چهار اصل قبلی را گرفته و ولایت را رها کرده اند.»

در روایتی از امام صادق علیه السلام که گزارش معراج های مکرر رسول خدا صلی الله علیه و آله به ملکوت آسمانهاست، اولویت ولایت بر دیگر فرایض و مبانی دین اینگونه ترسیم شده است: “پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله صد و بیست بار به معراج رفت، در هر بار خدای بزرگ، پیامبر صلی الله علیه و آله را بیش از آنکه به واجبات دینی توصیه نماید به ولایت علی و ائمه علیهم السلام توصیه می فرمود.”

برای مشاهده و مطالعه کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام به PDF مراجعه کنید.

[googlepdf url=”https://khedmatgozaran.com/wp-content/uploads/2017/04/ebook-asare-eteghad.pdf” width=”100%” height=”600″]

دانلود کتاب آثار اعتقاد به امام زمان علیه السلام


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا