روزشمار غدیر

تا عید ولایت امیرعوالم وجود امیرالمؤمنین صلوات الله علیه، عیدالله الاکبر عید غدیر ۴۰ روز باقی مانده است…
روز خود را با فرازهایی از خطبه غدیر در ذکر فضایل بی نظیر یعسوب الدین، مولای آسمان و زمین حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام آغاز کنیم.پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: خداوند برای برادرم علی فضائلی قرار داده که از شمارش بیرون است،هر کس یکی از فضائل او را بیان کند و بدان معترف باشد، خداوند گناهان گذشته و آینده اش را می بخشد و هر کس فضائلی از فضائل او را بنویسد تا وقتی که از آن نوشته اثری باقی است، فرشته ها برایش طلب آمرزش می کنند.و هر کس به فضائل علی گوش سپارد، خداوند گناهانی که به وسیله ی گوش مرتکب شده است عفو می کند.

هر کس نوشته ای که در فضیلت علی است نگاه کند، گناهانی که به وسیله ی چشم انجام داده است مورد آمرزش قرار خواهد گرفت.

📖مناقب خوارزمی صفحات ۱۹/۲۵۲

#پیشنهادتبلیغی : با نشر این روزشمار در اشاعه فرمایش پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در روز عید غدیر سهیم باشیم.

#پیشنهادتبلیغی : با برگزاری مراسم جشن برای بزرگترین معروف، تبلیغ کنیم.

#پیشنهادتبلیغی: هرفرد می تواند با هدیه دادن کتاب و سی دی مرتبط با موضوع غدیر مبلغ پیام آخرین پیامبر خدا باشد.

#پیشنهادتبلیغی : ⁣در صورت توان مراسمی جهت قرائت خطبه غدیر برگزار کنیم و در صورت فراهم نبودن امکانات در مجلس قرائت خطبه غدیر شرکت نماییم.

#پیشنهادتبلیغی: یک نویسنده می تواند با بیان بخش هایی از واقعه غدیر به زبان کودکان، نسل آینده را از کودکی با این واقعه مهم آشنا سازد.

#پیشنهادتبلیغی: ⁣یک راننده تاکسی یا اتوبوس می تواند با پذیرایی شکلات ⁣ یا نصب یک پوستر در ماشینش مبلغ غدیر باشد.
#پیشنهادتبلیغی: یک گرافیست می تواند با طراحی کارت پستال، لوگو یا یک بنر پیرامون غدیر، مبلغ غدیر باشد.#پیشنهادتبلیغی: یک معلم می تواند با کمک بچه های کلاس خود، قسمتی از واقعه غدیر را در مدرسه به صورت یک نمایش کوتاه اجرا نماید.#پیشنهادتبلیغی: یک سخنران می تواند با بیان این نکته که ⁣تنها خداوند ⁣منصب امامت را تعیین می نماید، جایگاه امامت را تبیین کند.
#پیشنهادتبلیغی: ⁣یک دانش آموز می تواند با تهیه یک روزنامه دیواری و ارایه آن در تمامی کلاس های مدرسه، مبلغ بخشی از پیام غدیر باشد.#پیشنهادتبلیغی: ⁣⁣یک پدر یا مادر می تواند با دادن گل و شیرینی به همسایگان، علاوه بر تبریک عید غدیر این کار را از کودکی به فرزندان خود بیاموزد.#پیشنهادتبلیغی: ⁣یک پرستار می تواند با تبریک گفتن ایّام غدیر و یادآوری آن برای بیماران خود، پیوند دهنده قلب آنان با أمیرالمؤمنین علیه‌السلام باشد.
#پیشنهادتبلیغی: ⁣⁣یک مادر می تواند با درست کردن کیک و غذای مورد علاقه فرزندانش در روز غدیر، شیرین کننده یاد غدیر در خاطرشان باشد.#پیشنهادتبلیغی: ⁣⁣⁣یک فروشگاه کتاب می تواند در ایام غدیر با دادن تخفیف ویژه به کتابهای با موضوع غدیر مردم را به مطالعه این کتب تشویق نماید.#پیشنهادتبلیغی: یک پزشک می تواند در ایام غدیر بیماران خود را متذکر کند که بهترین زمان جهت توسل به وجود نازنین أمیرالمؤمنین علیه‌السلام است.
#پیشنهادتبلیغی: هر فروشگاه می تواند روی بسته بندی یا قبض خرید جملاتی مرتبط با تبریک عید غدیر چاپ کند و با شیرینی به مشتریان دهد.#پیشنهادتبلیغی: هرکس می تواند با نصب یک پوستر یا یک پیام تبریک عید غدیر در آسانسور محل زندگی یا کار برای بزرگترین معروف تبلیغ کند.#پیشنهادتبلیغی: یک خلبان می تواند قبل از پرواز با تبریک ایّام غدیر به مسافران پرواز خود عده ایی را نسبت به این ایام متذکر نماید.
#پیشنهادتبلیغی: هر شخص می تواند با ترویج فرهنگ عیدی در روز عید غدیر،در میان فامیل نام غدیر را زنده نگه دارد.#پیشنهادتبلیغی: ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣هرفرد میتواند چند روز مانده به غدیر با نصب تعدادی پرچم و روشن کردن ریسه در محله این ایام را به اطرافیان یادآوری کند.#پیشنهادتبلیغی: ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣بچه های مسجد محله میتواننداز چند روزقبل از غدیر با نصب پرچم روی ستونهای خیابان اصلی،افراد زیادی را به این ایام متذکرکنند.
 #پیشنهادتبلیغی: نوجوانان یک محله می توانند با برپایی ایستگاه های شربت در روز غدیر،این عید را در کام دیگران شیرین کنند. #پیشنهادتبلیغی: یک روحانی می تواند با سفر به روستاهای اطراف علاوه بر توضیح واقعه غدیر به پرسش ها و شبهه های ⁣افراد پاسخ گوید. #پیشنهادتبلیغی: هر فرد می تواند با دادن عیدی در روز غدیر به رفتگر محله یا کارگر پمپ بنزین برای غدیر تبلیغ کند.
#پیشنهادتبلیغی: جوانان می توانند با مراجعه به بیمارستان و عیادت از بیماران در روز غدیر بهترین زمان جهت توسل به وجود نازنین أمیرالمؤمنین علیه‌السلام را متذکر شوند.#پیشنهادتبلیغی: هر فرد می تواند با پذیرایی از نمازگزاران در مسجد محل مبلغ غدیر باشد. 

#پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با کمک مالی به برگزار کنندگان جشن ها و فعالان عرصه ی غدیر در رساندن پیام غدیر به دیگران سهیم باشد.

 #پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با ترویج فرهنگ دیدار از سادات در روز غدیر، مبلغ بزرگترین عید خداوند باشد.

 

#پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با یک لبخند و شادباش غدیر مبلغ بزرگترین عید شیعیان باشد.

#پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با ارسال پیام تبریک غدیر بر روی گروه ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی عید امامت را یادآوری کند.
 #پیشنهاد تبلیغی: جوانان می توانند با دیدار از سالمندان و اهداء هدیه به ایشان، پیام رسان غدیر باشند.
 #پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با هدیه دادن کتاب های مرتبط با غدیر به دوستان خود برای معرفی و گسترش بزرگترین معروف تلاش کند. #پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با خواندن خطبه برادری (عقد اخوت) میان دوستانش، مبلغ غدیر باشد.
 #پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با یک لبخند و شادباش غدیر، مبلغ غدیر باشد. #پیشنهاد تبلیغی: هر فرد می تواند با کمک مالی و رسیدگی به زندگی مستمندان در ایام غدیر، این عید را در کام آنان شیرین کند. #پیشنهاد تبلیغی: همه شیعیان هر کجا که هستند باید با پوشیدن لباس نو و دادن شیرینی و هدیه، این روز را به عنوان عید بزرگ مسلمانان جشن بگیرند.
 #پیشنهاد تبلیغی: غدیر روز بیعت با امام زمان علیه السلام است، با دعوت مردم به بیعت دوباره با ایشان پیام امروز غدیر را منتشر کنیم. #پیشنهاد تبلیغی: اگر تا امروز موفق به کاری در رابطه با امیرالمؤمنین علیه السلام و غدیر نشده ایم؛ دادن شیرینی، گل و تبریک این روز را از اطرافیانمان دریغ نکنیم.


رده سنی
  • نوجوان
  • جوان
برچسب ها: